Każdego dnia firmy kurierskie dostarczają miliony paczek. Każda z nich pakowana jest w taki sposób, aby zawartość nie uległa uszkodzeniu. Każdemu z nas z pewnością znana jest folia bąbelkowa. Jej zadanie jest nieocenione w procesie pakowania przesyłek, jednak posiada jeden znaczący minus. Folia jak wiadomo wpływa niekorzystnie na nasze środowisko. Czym w takim razie możemy ją zastąpić?

Zalety papierowego wypełnienia paczek

wypełnienia papierowe do paczekDoskonałą alternatywą dla folii bąbelkowej będą wypełnienia papierowe do paczek, które zapewnią ochronę dostarczanych przesyłek przed uszkodzeniami mechanicznymi. Papier rozkłada się znacznie szybciej niż plastik czy folia, jest to zatem rozwiązanie proekologiczne. Ponadto śmiało możemy zastosować go wiele razy. Dużą zaletą papierowych wypełniaczy jest możliwość dopasowania ich do kształtu wysyłanych produktów. Stanowić będą zabezpieczenie przed zbyt niską temperaturą, która może szkodliwie wpłynąć na różnego rodzaju sprzęty. Ponadto papier wytłumi drgania w czasie transportu oraz wypełni wolną przestrzeń dzięki czemu przedmioty nie będą odbijały się od siebie podczas dostarczania przesyłki. Papierowe wypełniacze możemy zakupić w dużych rolkach jak i w formie falistej tektury. Te drugie mogą służyć jako przekładka amortyzująca lub materiał wyścielający dno paczki. Papier jest stosunkowo lekkim materiałem dzięki czemu koszty związane z przesyłką nie wzrosną ze względu na jej wagę. Zaletą papieru jest również maskowanie przedmiotów opakowanych. W przypadku folii możemy dojrzeć co znajduje się w środku, a często nie chcemy aby inni dowiedzieli się jaki produkt zakupiliśmy.

Podstawowym zadaniem wypełniaczy paczek jest ochrona przedmiotów znajdujących się wewnątrz. Decydując się na wysyłkę warto odpowiednio ją zabezpieczyć przed wstrząsami, które z pewnością pojawią się w czasie transportu. Papierowe wypełniacze sprawdzą się do zabezpieczania właściwie każdego rodzaju produktu. 

O autorze: Wiktoria Pluta