Przedsiębiorcy, którzy kupują kasę fiskalną, mogą liczyć na ulgę. Polega ona na możliwości odliczenia kwoty zakupu kasy fiskalnej od podatku VAT. Zwrot pieniędzy trafia na rachunek bankowy przedsiębiorcy. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Kasa fiskalna przynosząca korzyści nie tylko Urzędom Skarbowym

kasy fiskalne trójmiastoTrzeba pamiętać o tym, że kasa fiskalna musi spełniać odpowiednie wymogi techniczne. O wymogach technicznych dla kas fiskalnych mówi rozporządzenie Ministra Finansów. Ostatnie takie rozporządzenie weszło w życie w styczniu 2015 roku. Otóż zwrot przysługuje tylko tym przedsiębiorcom, którzy zakupią prawidłową kasę fiskalną. Mowa o kasie posiadającej homologację nadawaną przez Główny Urząd Miar. Kasa fiskalna musi posiadać certyfikat homologacji! W przeciwnym razie nie może być wykorzystywana do ewidencjonowania sprzedaży produktów i usług. Każdy przedsiębiorca zastanawia się nad tym, jakie kasy fiskalne trójmiasto zasługują na uwagę. Warto wspomnieć o tym, że kasa fiskalna przynosi korzyści nie tylko Urzędom Skarbowym, które dzięki niej mogą kontrolować operacje handlowe. Kasa fiskalna ma przynosić korzyści głównie przedsiębiorcom. Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą bardzo dobrze wie o tym, jak ważne jest kontrolowanie stanów magazynowych. Można to robić właśnie przy pomocy kasy fiskalnej. Dzięki kasie fiskalnej można dowiedzieć się, jaki jest dokładny stan towarów na półkach. Oprócz tego praca sprzedawców także może być kontrolowana właśnie dzięki kasom fiskalnym.

Jak widać, korzystanie z kas fiskalnych ma bardzo wiele zalet. Kasa pozwala na prowadzenie kontroli na bieżąco. Nie jest to więc przykry obowiązek przedsiębiorców. Warto korzystać ze wszystkich możliwości, jakie dają współczesne, nowoczesne kasy fiskalne. Kasę należy wybierać odpowiednio do profilu przedsiębiorstwa.

O autorze: Jan Markowski