Razem z żoną Elżbietą prowadzimy bardzo renomowaną firmę poligraficzną, która zajmuje się szerokim spektrum wszelkiego rodzaju zajęć związanych z drukarstwem. Ostatnio postanowiliśmy znacznie unowocześnić naszą działalność a do tego celu musieliśmy wprowadzić sporą ilość nowoczesnych, automatycznych maszyn.

Obrotowe siłowniki pneumatyczne w drukarni

siłowniki pneumatyczne obrotoweJednym z największych problemów z jakimi się spotkaliśmy było obracanie czcionek, odcisków oraz przewracanie dużych projektów drukarskich. W takich sytuacjach jest to zawsze dość ryzykowne, gdyż ręcznie istnieje możliwość uszkodzenia elementu drukowanego w trakcie jego przewracania i zadrukowywania drugiej strony. Aby tego uniknąć i żeby wszystko działało sprawnie musieliśmy stworzyć system automatyki na który składały się siłowniki pneumatyczne obrotowe. Umożliwiają one swobodne podnoszenie oraz obracanie elementów, które są do nich przyczepione. W większości używamy tego do czcionek oraz odcisków, przy czym doskonale się one sprawdzają. Taki siłownik ma oczywiście ograniczoną nośność, która określana jest przez producenta i należy jest przestrzegać aby uniknąć jego uszkodzenia. Siłowniki można montować do różnych maszyn oraz stelaży aby uzyskać zamierzony efekt, który umożliwi swobodne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. My z żoną jesteśmy niesamowicie zadowoleni z tego jak siłowniki radzą sobie w naszej firmie poligraficznej. Zdecydowanie wpłynęły one pozytywnie na prędkość wykonywania zleceń oraz na ogólne zyski firmy. Przez cały okres ich użytkowania nie było z nimi żadnych awarii.

Są to oczywiście elementy intensywnie eksploatowane, dlatego też ważna jest ich okresowa konserwacja oraz kalibracja. Posiadamy do tego specjalnych mechaników oraz elektroników, którzy zajmują się tymi kwestiami. Przy odpowiedniej eksploatacji taki sprzęt jest w stanie posłużyć długie lata.

O autorze: Wiktor Wilk