Nie bez powodu mówi się o tym, że dzieciństwo jest najważniejszym okresem w życiu człowieka, bo przecież to właśnie wtedy urwała ono w sobie pewne wzorce postępowania i uczy się tego, jak wygląda oraz funkcjonuje otaczający go świat. Syndrom dorosłego dziecka alkoholika pojawia się w określonych sytuacjach i stanowi dość duży problem, z którym człowiek z reguły sam sobie nie poradzi.

Dorosłe dzieci alkoholików potrzebują specjalistycznej pomocy

dda warszawaOsoby, które wpadły w alkoholizm, niestety skupiają się tylko i wyłącznie na własnych potrzebach oraz na swoim nałogu. Nie interesuje ich więc to, co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu. Sytuacja jest szczególnie trudna, jeżeli taki problem pojawia się w rodzinie, w której są małe dzieci, bo przecież dziecko potrzebuje uwagi i zainteresowania. Osoby dorosłe powinny je także naprowadzić na właściwe tory, gdyż dzięki nim powinno ono odnaleźć swoją drogę w życiu. Jeżeli tego wszystkiego zabraknie, to u dorosłych ludzi często pojawia się ten wspomniany powyżej syndrom. Osoby, które go mają, zwykle uważają, że są bezwartościowe i nie osiągną niczego w życiu. Oczywiście takich objawów jest znacznie więcej. Jeżeli chodzi o ludzi z objawami DDA Warszawa, to miasto, w którym są w stanie bez najmniejszego problemu znaleźć pomoc i wyjście ze swoich kłopotów. Taka terapia prowadzona jest przede wszystkim przez psychologa, który doskonale rozumie co taka osoba przeszła w swoim życiu.

Terapeuta skupia się nie tylko na tym, żeby człowiek spojrzał na siebie z innej perspektywy, ale także zrozumiał, że jest naprawdę wartościowy i powinien odciąć się od przeszłości i zacząć zupełnie nowe życie. Dorosłe dziecko alkoholika może być przecież szczęśliwe. Dobrze poprowadzona terapia pozwala całkowicie pozbyć się tego trudnego problemu.

O autorze: Przemek