Każdy brodacz doskonale wie o tym, że o swoją brodę trzeba odpowiednia dbać. Tylko wtedy będzie ona wyglądać dobrze i nie będzie rozwalać się na wszystkie strony. Wbrew pozorom dbanie o brodę wcale nie jest takie łatwe.

Szampony do brody z betainą i emulgatorami

uppercut deluxeNajważniejsze jest to, by wybrać odpowiednie kosmetyki do swojego zarostu. Źle dobrane kosmetyki sprawią, że broda nie będzie poddawać się układaniu czy czesaniu. Wiele zależy też od długości brody. Nieco innych kosmetyków używa się, kiedy broda dopiero co zaczyna wyrastać, a jeszcze innych kiedy jest już dość spora i trzeba ją codziennie czesać. Jako że broda znajduje się w miejscu, w którym nietrudno o różne zanieczyszczenia, należy myć ją codziennie. Zdarza się, że we włosy brody wchodzi fragment jedzenia albo broda zostaje ubrudzona jakimś napojem. Wśród kosmetyków do stosowania na brodzie warto wyróżnić tj. uppercut deluxe – jest to jednak z marek godna polecenia i chętnie stosowana przez wielu brodaczy. Na pewno podstawowym elementem w trosce o zdrowy zarost jest szampon do brody. Dobrze jest wybierać takie szampony, które mają w swoim składzie tylko naturalne składniki i zostały wyprodukowane na bazie roślinnych ekstraktów. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na zawartość parabenów – lepiej je omijać, bo mogą wywoływać reakcje alergiczne. Roślinne ekstrakty w szamponie do brody mają pobudzać włosy do szybkiego wzrostu. Poza tym włosy mają rosnąć zdrowo.

Można wybrać szampon z naturalnym aminokwasem tj. betaina. Jest to substancja, która zapobiega przetłuszczaniu się włosów, co niestety często dotyczy brody. Poza tym betaina działa na włosy bardzo łagodnie, wyrównuje ich powierzchnię i wygładza na całej długości. Można kupić szampon z emulgatorem np. z oliwek, który dodatkowo będzie odżywiał włosy i wzmacniał je.

O autorze: Radosła Owczyński