Każda mama od pierwszych chwil dba o właściwe pożywienie, odpowiednią ilość snu oraz stosowanie delikatnych kosmetyków w trosce o swoje dziecko. Ekologiczne produkty są jednymi z najlepszych, które dbają o zdrowie maluszka.

Spokojna kąpiel dziecka dzięki kosmetykom naturalnym

naturalne kosmetyki do kąpieli dla niemowlątWspółczesne młode mamy coraz chętniej sięgają po produkty, których składniki są naturalne. Szczególnie troska o pielęgnację dziecka sprawia, że naturalne kosmetyki do kąpieli dla niemowląt stają się bardzo popularne. Maluszek po przyjściu na świat ma niebywale wrażliwą i cienką skórę i jej niewłaściwa pielęgnacja od odznacza się podrażnieniami czy zaczerwienieniem. Dlatego wśród kosmetyków należy unikać składników chemicznych, które mogą wywołać reakcję alergiczną i niepotrzebnie podrażnić skórę. Ważne, żeby kosmetyk nie zawierał niepotrzebnych substancji zapachowych czy barwiących. Dobre kosmetyki organiczne zawierają przede wszystkim małą ilość składników, a ponadto są głównie pochodzenia roślinnego. W ich skład mogą wchodzić na przykład  naturalne oleje, jak kokosowy, który ma działanie antybakteryjne, oliwa z oliwek, która doskonale natłuszcza skórę czy olej z wiesiołka, który pomaga przy alergiach. Ponadto w produktach ekologicznych może się również znaleźć nagietek, rumianek, aloes czy ekstrakty z innych ziół. Przydatne w kąpieli są otręby owsiane, które sprawiają, że woda staje się bardziej przyjemna albo mleko, które dodatkowo nawilża i natłuszcza. Z kolei przy myciu delikatnych włosków sprawdzi się olej migdałowy. 

Kosmetyki naturalne sprawią, ze każda mama będzie spokojna o swoje dziecko w czasie kąpieli, a maluszek będzie mniej rozdrażniony, dzięki kojącemu działaniu organicznych składników. Ich działanie dobrze wpłynie na wrażliwą skórę.

O autorze: Gabriela Kot