Jestem właścicielem firmy budowlanej. Od kiedy pamiętam staram się razem z moimi pracownikami pomagać im w realizacji zleceń. Nie uważam się za lepszego od nich – wszyscy pracujemy na to, aby firma była jak najlepiej postrzegana w branży. Ostatnio dostaliśmy zlecenie na wykonanie dachu nad budynkiem wielorodzinnym. Poprzedni wykonawca zrezygnował i ktoś musiał dokończyć pracę. 

Dobrze rozwiązana hydroizolacja stropodachu 

hydroizolacja dachów łódźJak to w budynkach wielorodzinnych mieliśmy do czynienia z dachem płaskim. Na szczęście konstrukcja stropu była wykonana z płyt filigranowych, nie musieliśmy więc martwić się o dodatkowe zbrojenia. Stemple i dyble były już ustawione, a do położenia zostało zaledwie kilka płyt. Po wylaniu nadbetonu mieliśmy aż miesiąc przerwy. Moi pracownicy w tym czasie pojechali na inną budowę, a ja zająłem się analizowaniem projektu, w celu zamówienia materiałów. Nie umknęło mojej uwadze, że projektant nie przewidział podwójnej warstwy papy, a dodatkowo umknęły mu niektóre obróbki blacharskie. Od razu zadzwoniłem do generalnego wykonawcy i umówiłem się na spotkanie w tej sprawie. Hydroizolacja dachów Łódź to moja specjalność, ponieważ zgłębiałem ten temat na studiach. Nie chciałem źle wykonać zlecenia, a w tym celu konieczne było dokonanie zmian. Obawiałem się jednak, że nie dostanę budżetu na to, aby kupić więcej materiału. 

Na szczęście podczas spotkania inwestor i główny wykonawca wykazali się zrozumieniem. Przyznali mi rację, że trzeba dołożyć papę wstępnego krycia, dodatkowo uszczelnić spusty i przede wszystkim zamontować obróbki blacharskie wokół kominów. Wyceniłem wstępnie koszty tych zmian i przekazałem kalkulacje inwestorowi. Projekt oczywiście i tak trafił do projektanta, w celu dokonania stosownych zmian i korekt. 

O autorze: Sebastian