Żeby zdobyć prawo jazdy, trzeba się sporo na trudzić i też sam kurs zabiera sporo czasu. Natomiast stracić dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów jest bardzo łatwo, dlatego warto przestrzegać przepisów i stosować się do zaleceń instruktora.

Czego się nauczymy w Ośrodku Szkolenia Kierowców?

osk krakówKażdy kurs na prawo jazdy samochodem osobowym trwa trzydzieści godzin, które są podzielone na dwie części. Pierwsza obejmuje teorię, a druga dotyczy praktyki, czyli jazd z instruktorem. Kiedy kursanci zapoznają się z przepisami kodeksu ruchu drogowego, to instruktor zabiera ich na jazdy. To najważniejsza część szkolenia, ponieważ nie nauczymy się jej samodzielnie. Jeżeli chcemy zaliczyć kurs  prawa jazdy w najlepszym OSK Kraków jest najlepszym miastem na jego poszukiwania. Szkolenie są prowadzone przez wyszkolonych instruktorów, którzy mają już wieloletnie doświadczenie w nauczaniu. Jazdy są prowadzone na placu manewrowym oraz na ulicach miasta. W pierwszej kolejności kursanci uczą się podstawowych czynności takich jak ruszanie z miejsca, zatrzymywanie się, jazda po łuku czy cofanie. Dopiero później uczą się przemierzać ulice Krakowa, ponieważ dla niedoświadczonego kierowcy jest to prawdziwa dżungla. Kursant po skończeniu szkolenia, musi umieć parkować na trzy różne sposoby, płynnie ruszać z miejsca i potrafić panować nad pojazdem. Egzamin obejmuje zaliczenie na placu i na ulicach, więc kursant musi mieć dobrze opanowane wszystkie umiejętności, które były ćwiczone w trakcie kursu.

Niemalże w każdym Ośrodku Szkolenia Kierowców każdego roku szkolą się tysiące kursantów, którzy później przystępują do egzaminu państwowego. Rezultat egzaminu zależy od wielu czynników, ale najważniejsze są umiejętności i poziom opanowaniu steru, który każdemu towarzyszy.

O autorze: Radosła Owczyński