Z roku na rok przybywa osób jeżdżących na rowerach, bo świetny sport ogólnorozwojowy. Jeździmy na rowerach z rodziną, wyczynowo, albo do pracy, bo to dużo zdrowsza alternatywa dla samochodu. Kupując rower, musimy zwrócić uwagę na kilka parametrów.

Co posiadają rowery z serii Wagant?

romet wagant 1Jeżeli chcemy kupić dla siebie idealny rower, to musimy najpierw określić czego od niego oczekujemy i jak chcemy go wykorzystywać. W sprzedaży znajdziemy rowery górskie, miejskie, wyczynowe, albo szosowe. Każdy spełnia nieco inną funkcję i posiada odmienne wyposażenie. Jeżeli chcemy jeździć na rowerze z rodziną na wycieczki, to najlepszy będzie Romet Wagant 1, bo to doskonale wyposażony model, który sprawdzi się w warunkach górskich i miejskich. Jest to typowy rower turystyczny z bagażnikiem, wygodnym, szerokim siodełkiem i lampką z przodu. Są to rowery wielozadaniowe, bo możemy na nich zrobić zakupy, kiedy doczepimy sobie koszyk na kierownicy, lub bagażniku, a także możemy zabrać na wycieczkę. Został on wyposażony w mocne hamulce tarczowe, które zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Na przednim i tylnym kole znajdują się aluminiowe błotniki, które będą nieocenione, kiedy złapie nas deszcze w trakcie wyprawy. Wagant może być wyposażony w pompkę i miejsce na bidon. Aby każdy mógł rower firmy Romet dopasować do swojego wzrostu, to kierownica jak również siodełko, posiadają regulację. Lekka i solidna rama roweru została wykonana z aluminium, dzięki czemu razem z całym osprzętem, rower wcale nie jest taki ciężki.

Rowery Romet są znane z bardzo dobrego osprzętu w jaki są wyposażone, więc jazda na nich jest przyjemna i lekka. Seria Wagant 1 jest bardzo popularna, bo to wbrew pozorom uniwersalny rower. Z pewnością będzie pasował osobie dopiero zaczynającej jazdę, ale też doświadczonemu rowerzyście.

 

O autorze: Karolina