Dron

Statki bezzałogowe zwane dronami popularne stały się głównie przez stworzenie modelu do użytku przez zwykłego obywatela. Dostępne w sprzedaży modele głównie służą jako zabawki dla dzieci i dorosłych do nagrywania i eksploatowania powietrznego świata. Jednak pierwotnie drony stosowało wojsko, do celów zwiadowczych już za czasów pierwszej wojny światowej.

Mapy oraz dron

DronObecnie służą one do wielu czynności cywilnych. Urządzenie jakim jest dron wykorzystują naukowcy do swoich prac badawczych, monitorując trudno dostępne obszary podbiegunowe i mierząc n a przykład grubość warstwy ozonowej, zliczają populację żyjących tam zwierząt. Poza tym dron mjx x102h wykorzystuje się do tworzenia map zbiorników wody spływającej podczas roztopów, badają zanieczyszczenie atmosfery itp. Te bezzałogowce mogą również pełnić funkcję przekaźnika nie tylko prywatnych przesyłek, ale także pomocy humanitarnej, szczepionek, krwi na tereny objęte wojną. Dosyć innowacyjnym rozwiązaniem jest pomysł na który wpadła jedna z kluczowych firm z branży internetowej, aby drony z panelem solarowym dostarczały połączenie internetowe mieszkańcom najmniej zamożnych terenów, jednocześnie docierając tam, gdzie dostarczenie wcześniej internetu było niemożliwe.

Oczywiście dron wyposażony jest w kamerę dlatego głównie wykorzystuje się go do filmowania wydarzeń sportowych, kulturalnych, a także historycznych. Poza tym przedsiębiorstwa zajmujące się handlem nieruchomościami chętnie z nich korzystają aby z lotu ptaka przedstawić swoją ofertę.

O autorze: Gabriela Kot