Dziecko od momentu, kiedy zaczyna chodzi i określać swoje upodobania, chłonie jak gąbka wszystko, co się dzieje dookoła. Pierwsze trzy lata życia są bowiem niezwykle dynamicznym i szybkim okresem w rozwoju małego człowieka. Już około pierwszego roku życia dziecko zaczynają interesować konkretne rzeczy. Bardzo dużo maluchów uwielbia na przykład pojazdy uprzywilejowane lub budowlane. 

Zabawki w postaci sprzętów budowlanych

wywrotka budowlanaMaluch już od pierwszego roku życia określa swoje zainteresowania i temperament. Ukształtowane są one w dużej mierze przez rodziców oraz otoczenie. Na przykład- malec, który uwielbia koparki i inne budowlane pojazdy, entuzjastycznie na nie reagując, bardzo prwadopodobne, że ma na co dzień do czynienia z jakąś budową. Zazwyczaj tuż za oknem dzień w dzień pojawiają się koparki, bo na przykład sąsiad buduje dom. Dla dziecka jest to wielka atrakcja, często podsycana przez rodziców. Do zainteresowań dzieci dorzucają swoje trzy grosze producenci zabawek. Maluch zafascynowany pojazdami budowlanymi, widząc, ze na półce sklepowej stoi wywrotka budowlana, nie omieszka jasno zakomunikować, że chce taką zabawką mieć dla siebie. Producenci dbają o to, aby pojazdy były jak najbardziej podobne do rzeczywistych. Jest więc podobna kolorystyka. Koparki na przykład są w stanie nabierać piasek w piaskownicy, a wywrotka może go przewieźć i wysypać. Takie zabawki imitujące sprzęty budowlane doskonale właśnie nadają się do zabawy na podwórku. Najlepiej, żeby dziecko miało dostęp do piasku. Będzie mogło wtedy odtwarzać to, co widzi za oknem na budowie.

Dzieci już od najmłodszych lat precyzują pewne zainteresowania danymi dziedzinami życia. Wykorzystują to producenci zabawek. Na półkach stoi na przykład mnóstwo pojazdów budowlanych, uprzywilejowanych i tak dalej, pozwalających dziecku na realizacje swoich pierwszych pasji. 

 

O autorze: Wiktor Wilk