Rozwijająca się technika daje nam coraz to nowsze i lepsze możliwości, tak jest np. w przypadku rodzai ogrzewania. Od wielu lat najbardziej popularnym systemem grzewczym jest system centralnego ogrzewania, sprawdza się on w budynkach o stosunkowo małej powierzchni. W przypadku dużych hal przemysłowych lepiej zastosować coś innego, a mianowicie promienniki.

Zasada działania promienników elektrycznych

promiennik elektrycznyPromienniki działają na podobnej zasadzie jak słońce, również wysyłają gorące falę wokół siebie. Swoją energię pobierają z elektryczności. To właśnie prąd pozwala na odpowiednie rozgrzanie rdzenia, tak zwanego żarnika do temperatury od pięćdziesięciu stopni do nawet dwóch tysięcy stopni Celsjusz w zależności od potrzeby, dzięki czemu wysyłane fale posiadają odpowiednią temperaturę. Promienniki elektryczne montuje się tuż pod sufitem. Wielu z was teraz pomyśli, że jak to możliwe, przecież ciepłe powietrze zawsze unosi się do góry, w konsekwencji czego w przypadku wysokiej hali przemysłowej na jej dole nadal będzie zimno. I będziecie mieli rację, owszem ciepłe powietrze unosi się ku górze, ale ciepłe fale podczerwieni już nie, zostają one w miejscu, gdzie być powinny. Promiennik elektryczny jest dużo bardziej oszczędny od ogrzewania nadmuchowego, pozwala nam on na zaoszczędzenie sporej ilości energii w szczególności, gdy mamy do czynienia z budynkiem o wysokości kilkunastu metrów.

Warto wspomnieć, że tego rodzaju ogrzewanie cechuje się bardzo dużą wytrzymałości, nie mniej jednak producent, dbając o swoich klientów, zapewnia kilkunastoletnią gwarancję. Wzrastająca popularność promienników sprawia, że ten dział przemysłu bardzo żwawo się rozwija, ulepszając swoje produkty. Promienniki produkowane teraz są kilkukrotnie wydajniejsze i oszczędniejsze od swoich poprzedników.

O autorze: Krystian