Sylwester już za nami, a wszystkie sezonowe stoiska, które proponowały konsumentom zakup petard, zostały już posprzątane. Czy oznacza to, że fajerwerki zakupujemy tylko w okresie przedsylwestrowym? Fajerwerki towarzyszą wszak większości miejskich imprez, a często wykorzystywane są również na imprezach prywatnych, np. weselach.

Gdzie zakupić petardy poza sezonem sylwestrowym?

sklep z petardamiJeśli chodzi o pokazy fajerwerków poza sezonem musimy oczywiście dysponować odpowiednimi pozwoleniami. Kiedy już je posiadamy, kolejną kwestią będzie zakup petard. Na szczęście, w większości miast, istnieje sklep z petardami, który prowadzi całoroczną działalność, nie zaś, jak w przypadku wszystkich stanowisk, pojawiających się przed Sylwestrem, tylko sezonowo. W takim sklepie dostaniemy materiały z odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa, a oferta asortymentu będzie zaskakująco bogata, więc na pewno znajdziemy zestaw fajerwerków, który w końcowym efekcie zaspokoi nasze oczekiwania. Pamiętajmy, by zakupu dokonywać wyłącznie w sprawdzonych sklepach, które dystrybuują fajerwerki w oryginalnych opakowaniach, do których dołączona jest instrukcja użycia, koniecznie w języku polskim. Należy również pamiętać, że zakup materiałów w certyfikowanym miejscu, nie zapewni nam w pełni bezpieczeństwa, jeśli sami go nie zachowamy przy odpalaniu petard. Koniecznie, przed odpaleniem jakiejkolwiek petardy, musimy przeczytać jej instrukcję użytkowania. Powinniśmy też sprawdzić, czy produkt jest kompletny i nie posiada żadnych uszkodzeń.

Petardy może odpalić wyłącznie osoba dorosła i nie należy używać ich w pomieszczeniach zamkniętych. Zachowując bezpieczeństwo swoje i innych pamiętajmy, by nie kierować petard w kierunku ludzi. Abyśmy mogli podziwiać kolorowy efekt odpalonych petard na wieczornym niebie, zachowajmy odpowiednie bezpieczeństwo.

O autorze: Maja Zalewska