Po wielu latach pracy udało mi się w końcu założyć własną działalność. Planowałam otworzyć biuro, wspólnie z moją przyjaciółką. Dlatego wynajęłyśmy duży lokal użytkowy, dałyśmy ogłoszenia o pracę i zajęłyśmy się koniecznymi czynnościami, w celu usprawnienia budynku i dostosowania do norm sanitarnych.

Dobre filtry kasetowe

filtr kasetowyKupiłyśmy meble, odmalowano ściany. Zamontowałyśmy klimatyzację i odpowiednią wentylację. Było to konieczne, ponieważ gdy w pomieszczeniu przebywa więcej niż dwie osoby, to odpowiednie powietrze to podstawa. Trzeba było też nabyć specjalny filtr kasetowy do wentylacji i klimatyzacji. Uważałam to za konieczne. Taki filtr chronił przed przedostawaniem się szkodliwych cząsteczek, pigmentu i pyłu. Filtr w klimatyzacji był niezbędny, żeby nie przepuszczać bakterii i drobnoustrojów do powietrza. Odpowiednia jakość powietrza jest niezwykle ważna i każdy pracodawca powinien o to dbać. Zwłaszcza w jakichś starych budynkach występuje duże zanieczyszczenie i może być pleśń, czy grzyb. Tak więc według nas takie działania były konieczne. Obecnie jakość powietrza jest sprawą często bagatelizowaną. Ludzie nie przywiązują do tego wagi, a jest to bardzo istotna kwestia. Zanieczyszczenia które przedostawałyby się do organizmu, byłyby bardzo szkodliwe. Jednak nie od razu, to wszystko zbiera się latami, dlatego tak nie zwracamy na to uwagi.

Instalację filtrów przeprowadzili specjaliści, od których zresztą filtry zostały zamówione. Cieszyłam się, że to taka chwila w montowaniu, a pewność, że powietrze będzie świeże i nie będzie przepuszczało żadnych zanieczyszczeń. Mam nadzieję, że niedługo stanie się obowiązkiem w każdej firmie, żeby dbać o jakość powietrza, bo według mnie, jest to inwestycja na przyszłość i niezbędna profilaktyka.

O autorze: Igor Krajewski