W gabinetach stomatologicznych nieraz zdarza się tak, że nie można usunąć zęba, czyli dokonać jego ekstrakcji, metodami dostępnymi w gabinecie. Lekarz stomatolog wykonuje w swoim gabinecie ekstrakcje nieskomplikowane.

Wizyta w gabinecie chirurga szczękowego – ekstrakcja zębów mądrości

toruńska chirurgia szczękowaSą to ekstrakcje zębów, które posiadają proste i niezbyt mocno zakotwiczone korzenie zębowe. Nie da się ukryć, że największy problem stanowią zawsze zęby mądrości, czyli inaczej ósemki. Bardzo często zęby te wyrastają krzywo, psują się, a dodatkowo powodują ból i krzywienie pozostałych zębów. W takiej sytuacji lekarz dentysta odsyła do specjalisty w zakresie chirurgii szczękowej. Przed wizytą w gabinecie chirurga należy wykonać zdjęcie pantomograficzne łuków zębowych. Jest to zdjęcie rentgenowskie, dzięki któremu lekarz specjalista będzie w stanie określić stopień skomplikowania zabiegu. Będzie też mógł odpowiednio się przygotować i użyć właściwych narzędzi. Koszt takiego zdjęcia to zazwyczaj ok. 50 zł. Z pewnością toruńska chirurgia szczękowa poradzi sobie z takim problemem jak wyrwanie zęba mądrości. Zazwyczaj wyrywa się jeden ząb mądrości w trakcie jednej wizyty. Kolejne można wyrwać na następnych wizytach. Zdarza się, że zęby mają wiele korzeni – i to wcale nie muszą być zęby mądrości. Wtedy wyrwanie takich zębów jest naprawdę trudne i trzeba udać się do chirurga, który będzie nacinał dziąsło.

Oczywiście zabieg odbywa się w znieczuleniu, więc nie ma tu mowy o odczuwaniu dużego bólu. Chirurdzy szczękowi zajmują się także takimi problemami jak torbiele zębowe. Wyłuszczanie takich torbieli również należy do zadań chirurga. Chirurg może dokonać chirurgicznej korekty wyrostka zębowego. W gabinecie chirurgicznym można też liczyć na takie usługi jak np. podnoszenie dna zatoki zębowej i mniej skomplikowane jak hemisekcja.

O autorze: Radosła Owczyński