Jeżeli mówimy o zwalczaniu gryzoni to rzadziej mamy na myśli myszy, ale najczęściej szczury. Bowiem to one stanowią zagrożenie dla ludzi, tym bardziej, że nie boją się nas i z łatwością możemy je spotkać w naszych śmietnikach, czy piwnicach.

Warszawscy specjaliści od zwalczania gryzoni

fachowe zwalczanie gryzoni warszawaNiestety nie znamy skuteczniejszego sposobu na ograniczenie populacji gryzoni, jak ich eksterminacja. Jednak w przypadku szczurów jest to z gruntu uzasadnione, ponieważ nie tylko są nosicielami groźnych patogenów, pasożytów i chorób, ale także mogą z łatwością przyczyniać się do rozwoju różnego rodzaju epidemii, jak to już miało miejsce w wiekach średnich. Szczury są nie tylko inteligentne, ale mają bardzo mocny układ odpornościowy, dzięki czemu nie zapadają na choroby, ale są ich nosicielami. Patogeny znajdziemy zatem nie tylko w ich odchodach, ale także ślinie, czy innych wydzielinach gruczołów. Jeśli interesuje nas fachowe zwalczanie gryzoni Warszawa jest miejscem, gdzie znajdziemy odpowiednich specjalistów. Bowiem w naszym mieście ma siedzibę co najmniej kilkanaście firm o tym profilu działalności. Świadczą one kompleksowe usługi, co oznacza, iż nie zajmują się jedynie eksterminacją, ale także działaniami profilaktycznymi oraz wywozem nieżywych osobników. Jeżeli natomiast chodzi o koszt usług to jest to kwestia indywidualna, ponieważ każde zlecenie jest zróżnicowane i wszystko zależy od tego ile jest szczurów oraz tego, gdzie jest siedlisko ich kolonii. Do zwalczania gryzoni używa się zróżnicowanych metod deratyzacyjnych.

Warto wiedzieć, że szczury rozmnażają się w niesłychanie szybkim tempie, toteż w krótkim czasie, z kilku osobników, mogą zrobić się ich setki, a potem tysiące. Bowiem ciąża u szczurów trwa niewiele ponad dwadzieścia dni, a liczba osobników w jednym miocie wynosi średnio od sześciu do ośmiu.

O autorze: Przemek