aranżacja wnętrz

Projektant wnętrz stał się ostatnimi czasy zawodem bardzo popularnym i coraz więcej młodych osób chce się kształcić w tym kierunku. W końcu mamy studia architektoniczne o profilu aranżacji wnętrz, więc czemu by ich nie wybrać? Jednak nie jest to takie proste. Najpierw na studia często są organizowane egzaminy wstępne z rysunku, a do tego trzeba też zdać dobrze egzamin maturalny z matematyki.

Aranżacje wnętrz wykonują osoby uzdolnione

aranżacja wnętrzNie każdemu się to udaje, a dobry architekt wnętrz musi być przecież obeznany z obliczeniami. Bez tego nie może poprawnie wykonywać obliczeń potrzebnych do skończenia projektu. Do tego również projektant wnętrz musi się odznaczać wysokimi umiejętnościami plastycznymi. Mimo iż mamy teraz wiele programów do obrazowania w trójwymiarze, czy do samego projektowania, ale nadal rysunek techniczny jest bardzo potrzebny i pomocny. Jak było to już wspominane przydaje się on również przy egzaminach wstępnych, więc to coś, co warto doskonalić. Architektura wnętrz jest zatem połączeniem nauk ścisłych, takich jak matematyka, ze sztuką, czyli architekturą, plastyka i rysunkiem. Niewątpliwie zatem osoby wykonujące projekt wnętrz muszą być wszechstronnie uzdolnione. We Wrocławiu panuje poza tym coraz większa konkurencja pod tym względem, więc szanse na znalezienie dobrej pracy i dobrze opłacanej mają szansę jedynie najlepsi absolwenci architektury wnętrz. Aranżacja wnętrz Wrocław może też mieć swoje specjalizacje. Jedni będą woleli wykonywać wnętrza domów i mieszkań, inni wnętrza biurowe, firmowe.

Można też się bardziej specjalizować i wykonywać projektowanie wnętrz dla dzieci i młodzieży, czy też do hoteli i budynków usługowych. Warto zatem zapoznać się z takimi informacjami, żeby potem nie być zawiedzionym karierą jako nowy projektant wnętrz we Wrocławiu.

O autorze: Jan Markowski