Moim największym marzeniem było posiadanie własnej kawiarni. Owszem, mogłem się za to wszystko zabrać od razu, jednak wolałem odłożyć pieniądze, aby uniknąć zaciągania kredytów. Wolałem poczekać i wszystko zrobić za gotówkę. Dla mnie było to zdecydowanie najważniejsze.

Zamówienie mebli do kawiarni od sprawdzonego producenta

meble do kawiarni producentZe znalezieniem odpowiedniego lokalu nie było żadnego problemu i szybko znalazłem odpowiednie miejsce w centrum miasta. Koszt najmu nie był wygórowany, więc mogłem sobie na to pozwolić. Lokal był przystosowany do prowadzenia kawiarni i nie musiałem robić żadnego remontu. Musiałem tylko kupić meble i oświetlenie. Lampy do kawiarni zamówiłem w internecie a resztę zdecydowałem się kupić na miejscu. Wiedziałem, że najlepsze meble do kawiarni producent, którego znałem oferował, dlatego właśnie odezwałem się bezpośrednio do niego. Zależało mi na stylowych, ale też wytrzymałych meblach i miałem pewność, że ten producent mi to wszystko zagwarantuje. Osobiście do niego pojechałem, by się rozejrzeć. Wybór był ogromny i wcale nie taki łatwy, bo właściwie wszystko mi się podobało. Ostatecznie postawiłem na meble w jasnych kolorach, by w kawiarni panowała przyjemna atmosfera. Ludzie mieli tutaj nie tylko zjeść smaczne ciasto, czy napić się pysznej kawy, ale też musieli się czuć komfortowo. Meble wybrałem wygodne, bo do kawiarni przychodziło się na dłużej, a nie jak do sklepu na chwilę. Wybór każdego jednego mebla miał więc ogromne znaczenie.

Kawiarnię udało mi się otworzyć na początku kwietnia. Była to dobra pora, bo na zewnątrz robiło się cieplej i ludzie chętnie wychodzili z domów. Do mojego lokalu cały czas ktoś zaglądał i szybko znalazłem wielu stałych klientów. Był spory ruch, co mnie oczywiście bardzo cieszyło.

O autorze: Maria Baranowska