Nie każdy musi się znać na modzie czy typach sylwetek. Ubieranie się nie jest trudną czynnością, ale ubieranie się z klasą i adekwatnie do zaistniałej sytuacji, już niekonieczne. Jeżeli sami się na tym nie znamy, to można skorzystać z pomocy specjalisty.

Czym się zajmują styliści ubrań?

stylistka ubioruKażdy z nas chciałby być dobrze odbierany przez otoczenie, jednak trzeba o to zadbać. Niewiele osób posiada dobry gust i wyczucie oraz wiedzę na temat świadomego kreowania swojego wyglądu, więc dobrze jest skorzystać z pomocy osoby, która najlepiej się na tym zna. Stylistka ubioru jest osobą, która potrafi doradzić, co jest najlepsze dla danej osoby, w jakim kolorze jest nam najlepiej, czego unikać w ubiorze i jak dobierać odzież do konkretnej sylwetki. Może się to wydawać trywialne, ale w rzeczywistości to wszystko wpływa na sposób odbierania nas. Dla laika, wybór krawata może być nieistotny, ale odbiorcy podświadomie wyczuwają, że na przykład zielony, nie wzbudza zaufania. Jeżeli w naszej pracy mamy stały kontakt z klientami, bo na przykład sprzedajemy produkty bankowe, to nasz wygląd musi wzbudzać zaufanie i być elegancki, świadczący o powadze danej instytucji. Styliści potrafią zrobić z przysłowiowego brzydkiego kaczątka zrobić kopciuszka i to tylko dzięki odpowiedniemu ubiorowi. Wiele osób nie potrafi się dobrze ubrać i zamiast tuszować swoje mankamenty figury, niepotrzebnie je podkreśla, co negatywnie wpływa na nasz wizerunek. Na szczęście można się nauczyć dobrze ubierać, dzięki trafnym wskazówkom.

Usługi stylistów nie należą do najtańszych, dlatego też korzystają z nich głównie osoby z zasobnym portfelem. Szczególnie jeżeli chcemy skorzystać z usług znanego stylisty, który zapracował sobie na swoją markę. Jednak efekt współpracy, może być zaskakujący.

O autorze: Michał Gąbka