Kompletowanie wyprawki dla dziecka to w życiu każdego rodzica bardzo ważne ale i stresujący czas. Młoda mama próbuje zebrać wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Dobrze, żeby po przyjściu na świat dziecka, w domu czekały już wszystkie niezbędne rzeczy. Co ciekawe wedle rankingu najbardziej niezbędnych rzeczy przy opiece nad noworodkiem czołowe miejsce zajęło nic innego jak zwykły kocyk.

Polarowe koce dla niemowląt i dzieci

polarowe kocyki dla dzieci minkyW szale zakupów mamy zapominają o tak podstawowej rzeczy jak kocyk dla dziecka. Przyda się nawet kilka różnych koców dopasowanych do potrzeb niemowlaka. Kiedy dziecko spaceruje w lecie najlepszy będzie koc wykonany z cienkiego materiału. Niemowlak powinien być delikatnie przykryty, chociażby po to, aby chronić jego skórę przed słońcem, ale nie może być przegrzany. Jeśli znowu dziecko przyjdzie na świat w miesiącach zimowych podstawą będą polarowe kocyki dla dzieci minky. Oprócz tego obowiązkowo ciepłe ubranka i czapka. Nawet w domu przyda się jeden lub dwa kocyki przystosowane do przykrywania dziecka w ciągu drzemki lub w nocy. Drugi zestaw cieplejszych kocyków z polaru przyda się do otulenia dziecka po kąpieli. Nagle okazuje się, że oprócz pampersów i oczywiście butelki z mlekiem dla noworodka, najczęściej używaną rzeczą wśród młodych rodziców jest koc. Jest to element wyprawki dziecięcej, który towarzyszy rodzicom zawsze i wszędzie.

Warto również zwrócić uwagę na materiały z jakich wykonany jest koc. Oprócz ciepłego polaru istnieją też materiały, które są hipoalergiczne. Nie istnieje wtedy ryzyko, że po kontakcie ze skórą malca zajdzie jakaś reakcja uczuleniowa. Wszystkie rzeczy dziecka powinny być zawsze prane w specjalnych proszkach do prania i płynach. Takie detergenty nie zawierają drażniących składników.

O autorze: Wiktor Wilk