Poznałam Grześka cztery lata temu i od razu wiedziałam, że zostaniemy małżeństwem. Pokochaliśmy się do razu, z wzajemnością i widzieli to wszyscy. Dlatego nie było dla nikogo zaskoczeniem, gdy Grzesiek się oświadczył i zaczęliśmy planować ślub.

Wybór odpowiedniego zespołu na wesele to priorytet

zespół weselny kujawsko-pomorskieI Grzesiek, i ja pochodziliśmy z małych miasteczek, gdzie bardzo liczy się tradycja. My też się z nią liczyliśmy, więc zespół powinien załatwiać pan młody i taka była oficjalna wersja. Nieoficjalnie, mój przyszły mąż i ja szukaliśmy zespołu razem. Po pierwsze dlatego, że wiedziałam jak ważna jest to kwestia. Zły zespół miał wpływ na całą imprezę. Jeśli ludzie się nie bawili to siedzieli. Jak siedzieli to narzekali i pili. Musieliśmy mieć dobry zespół! Niestety w naszej rodzinie ostatnio nikt wesela nie robił, więc nawet nie mogliśmy podpytać kogo możemy wynająć. Postanowiłam przejrzeć ogłoszenia, szukając w całym województwie: zespół weselny kujawsko-pomorskie. Stwierdziłam, że jeśli zobaczę jakieś znajome nazwy czy twarze to będzie to jakiś punkt zaczepienia. I faktycznie udało się. Spojrzałam na nazwę jednego zespołu i przypomniało mi się, że w zeszłym roku oni grali na weselu mojej kuzynki. Byliśmy z Grześkiem na tym ślubie i świetnie bawiliśmy się aż do oczepin. Oczepiny podobno też były niesamowite. Ja wtedy skręciłam nogę i wróciłam do domu. Postanowiłam od razu zadzwonić do tego zespołu i zapytać o wolny termin. Wiedziałam jak grają, na żywo ich słyszałam, więc nie musiałam ich w żaden sposób ponownie sprawdzać. Po rozmowie uśmiechnęłam się.

Po naszym weselu wszyscy goście gratulowali Grześkowi wyboru żony i zespołu do tańcowania. Każdy wiedział, że oboje w tym uczestniczyliśmy, ale tradycja musi pozostać tradycją i laury zbierał już tylko mój mąż. Mnie za to chwalono za wspaniały krój sukni ślubnej, jedzenie i bardzo dobry wpływ na męża.

O autorze: Łukasz Adamczyk