Od dziecka kibicuję tylko jednemu zespołowi. Jakoś tak się złożyło, że ta drużyna przypadła mi do gustu, miała w swoich szeregach mojego ulubionego zawodnika z czasów szkolnych oraz ładne barwy i stroje. Tak zaczęło się kibicowanie dla niej.

Strój piłkarski Joma ulubionej drużyny

stroje piłkarskie jomaGrając w piłkę, na boisku naśladowałem najlepszego zawodnika tego zespołu, chcąc grać tak dobrze i strzelać tyle bramek co on. Jednak problemem dla mnie było to, że nie miałem koszulki tego klubu i nie mogłem tak do końca się z nim utożsamiać. Obejrzenie meczu na żywo wiązało się z drogim wyjazdem zagranicę oraz kupnem biletów, na który jednak w tamtym czasie nie było mnie stać. Chciałem jednak mieć jakąś rzecz związaną z najulubieńszym zespołem i pokazać światu komu kibicuję. Zapragnąłem, że chcę mieć stroje piłkarskie Joma, producenta wytwarzające oryginalne ubrania sportowe dla profesjonalnych zawodników tego klubu. Koniecznie jednak miałem w planach zakup dwóch kompletów, zarówno w barwach domowych występujących na własnym boisku oraz wyjazdowych, w których wybiegają na murawie przeciwnika. Poszedłem więc z mamą do sklepu sportowe, który miał w ofercie stroje piłkarskie. Okazało się jednak, że w ich asortymencie próżno znaleźć komplet klubu, któremu kibicuję. Udaliśmy się więc do kolejnego, w którym liczyłem na to, że tam już je zakupię. Szczęście w tym przypadku już dopisało i sklep miał w sprzedaży stroje Joma ulubionego zespołu. Byłem dość niskim i szczupłym dzieckiem, dlatego zakup każdego ubrania należał do nie lada wyzwania, także tutaj. Na szczęście udało się dobrać odpowiednie komplety i mogłem się już nimi cieszyć.

Wspaniale było rozgrywać mecze podczas wuefu czy na podwórku w strojach drużyny, której jestem kibicem. Było to niesamowite uczucie, a ubranie to, pomimo że już wyrosłem z niego i jest zmęczone czasem nadal mam schowane w szafce.

O autorze: Karolina