Młodzi rodzice nie mają jeszcze doświadczenia w opiece nad dzieckiem, więc każde zadanie jest dla nich wyzwaniem. Skompletowanie wyprawki też nie jest proste, bo są w stanie ocenić co będzie niezbędne. Jednak na pewno przyda się im praktyczny wózek. 

Czy wózek spacerowy jest tani?

lekkie wózki dziecięce spacerowe tanieJedynym bezpiecznym miejscem do przewożenia dziecka od urodzenia do około trzech, czterech lat jest wózek. W pierwszych miesiącach życia jest to gondola, a później można dziecko wozić w spacerówce, gdyż może ono samodzielnie siedzieć. Lekkie wózki dziecięce spacerowe tanie dostaniemy w sklepach internetowych i też tam znajdziemy ich największy wybór. Klienci mają do wyboru wózki głębokie, spacerowe, lub zestawy dwu, lub trzyelementowe składające się z gondoli, spacerówki i fotelika samochodowego. Wybierając komplet, oszczędzamy sporo pieniędzy, ponieważ dostajemy dwa wózki w cenie jednego, które montuje się na jednym stelażu. Lekkie modele są wykonane z aluminium, które jest odporne i świetnie się sprawdza w każdych warunkach. Wózki ważą od czterech do maksymalnie ośmiu kilogramów. Spacerówka jest wyposażona w pojemny kosz na zakupy, który znajduje się pod siedziskiem między kołami, a na poręczy do prowadzenie można zaczepić torbę pielęgnacyjną, która często jest w zestawie. Użytkowanie lekkich wózków spacerowych jest komfortowe nie tylko dla dziecka, ale także dla rodzica, gdyż łatwo nim kierować i pokonywać takie przeszkody jak krawężniki, czy schody. Jeżeli chcemy mieć dobry wózek, to trzeba na niego wydać kilkaset złotych. 

Przed wyborem wózka spacerowego, dobrze jest go przetestować, czyli wykonać próbną jazdę choć po powierzchni sklepowej. Bywa, że niektórzy rodzice są rozczarowani wyborem, ponieważ dopiero w trakcie użytkowania okazuje się, że nie są tak komfortowe jak mówił producent.

O autorze: Karolina