Nie bez kozery rowery z Holandii są uważane za niezawodne i bardzo wygodne. Przez lata były synonimem jakości i uważane za idealny rower miejski. Ta reputacja przetrwała do dzisiaj i są one sprowadzane do wielu krajów oraz kupowane jako nowe w salonach rowerowych. Co powoduje, że cieszą się takim uznaniem w Polsce oraz w całej Europie?

Miejskie rowery rodem z Holandii, czyli synonim idealnego roweru

rowery holenderskiePierwszą i najważniejszą zaletą tradycyjnego roweru z Holandii jest wygoda podróżowania nim. Geometria ramy oraz duże koła pozwalają na pokonywanie miejskiej dżungli w bardzo szybki sposób. Rowery holenderskie są także wykonane w bardzo staranny i solidny sposób. Używane egzemplarze mają po kilkadziesiąt lat i wciąż są w bardzo dobrym stanie. Jest to zasługa dobrej jakości materiałów użytych do ich budowy. Pozycja za kierownicą takiego roweru jest bardzo wyprostowana i naturalna, co sprawia, że podróżowanie nim nawet w dalsze trasy nie sprawia większych problemów. Wyprostowana pozycja nie nadwyręża naszych mięśni karku, a dłonie swobodnie spoczywają na kierownicy w idealnej i naturalnej pozycji. Klasyczne rowery holenderskie nie wymagają wielkich nakładów na ich utrzymanie. Dzieje się tak dlatego, iż nie posiadają rozbudowanych systemów napędowych oraz innych dodatków, dla których potrzebny jest częsty serwis. Dzięki temu nowy rower holenderski może przejechać wiele kilometrów bez potrzeby zaglądania do jego elementów napędowych.

Jeżeli poszukujesz roweru do miasta, rower w stylu holenderskim jest propozycją dla Ciebie. Zarówno klasyczne używane rowery, jak i nowe są bardzo dobrze wykonane i znane ze swojej niezawodności i komfortu jazdy. Aby nabyć nowy rower tego typu, trzeba udać się do punktu sprzedaży nowych rowerów z Holandii.

O autorze: Igor Krajewski