Jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu jest aktywny wypoczynek. Taka forma rozrywki zapewnia wiele frajdy, a jednocześnie wpływa na naszą sprawność oraz umiejętności logiczne. Ciekawą propozycją dla miłośników przygód są escape roomy przeznaczone do wspólnej zabawy w gronie rodziny lub przyjaciół. Co decyduje o popularności tych miejsc?

Zabawa w escape roomie

room escape warszawaKażdy z nas lubi rozwiązywać zagadki i logiczne łamigłówki. Taka aktywność połączona z niezwykłym klimatem i dozą tajemniczości sprawia, że escape roomy są wspaniałą propozycją na popołudniowe wyjście z bliskimi. Jest to dość nowa forma rozrywki, która z biegiem czasu zyskuje coraz większe grono fanów głodnych wrażeń i niezapomnianej przygody. Główną ideą pokojów zagadek jest wydostanie się z pomieszczenia w określonym czasie. W zabawie może uczestniczyć od dwóch do sześciu osób, ponieważ większość z aktywności wymaga współpracy. Ciekawym miejscem, które możemy odwiedzić w stolicy, jest Room Escape Warszawa. Znajdziemy tutaj dziewięć niezwykłych pokojów, które różnią się tematyką oraz poziomem trudności, dlatego też zaawansowany gracz, jak i ten początkujący, na pewno znajdzie coś dla siebie. Przed rozpoczęciem zabawy zostajemy zapoznani z panującymi zasadami, działaniem mechanizmów oraz kłódek. Po wejściu do pokoju możemy zobaczyć krótki filmik wprowadzający, który jeszcze lepiej pozwoli wczuć się nam w klimat. Podczas 60 minut zabawy zmierzymy się z wieloma zagadkami, sekretnymi przejściami i zamkniętymi drzwiami. Dzięki umiejętności logicznego myślenia, kojarzenia faktów i spostrzegawczości, możemy odkrywać coraz to nowe sekrety, które zaprowadzą nas do wyjścia. Room Escape w Warszawie pozwala nam wcielić się w rolę eksploratorów starożytnego grobowca, zdobywców oceanu podróżujących Nautilusem czy poszukiwaczy atrybutów greckich bogów. Oferta jest naprawdę zróżnicowana i dostosowana nie tylko do starszych, ale i młodszych miłośników przygód.

Escape roomy to popularna forma spędzania wolnego czasu. Połączenie logicznego myślenia z aktywną zabawą jest ciekawym rozwiązaniem, które zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Jedną z propozycji w stolicy jest Room Escape, który oferuje nam dziewięć różnych pokojów tematycznych. Każde pomieszczenie różni się tematyką i poziomem trudności, dlatego też każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

O autorze: Karolina