Nasiona marihuany są to zwyczajne pestki, które dopiero po posadzeniu dają efekty w postaci różnicy- można podzielić sadzonki na męskie i żeńskie. Nie jest to zdaniem niektórych do zaobserwowania w fazie nasion, jednak niektórzy nie zgadzają się za takim stwierdzeniem w zupełności.

Kuracja regularnymi nasionami konopi

nasiona konopi regularneObecnie marihuana jest produkowana na bardzo wysoką skalę, dlatego ciężko o znalezienie naturalnego podziału w ziarnach. Bo właśnie to oznacza, że nasiona są regularne- są naturalne, których równo połowa dzieli się na osobniki żeńskie a połowa to osobniki męskie. Stosowane nasiona konopi regularne dają niesamowite skutki w bardzo krótkim czasie. Dlatego są one bardzo pożądane, jednak dostępne już coraz rzadziej. Regularne nasiona są również potrzebne do tworzenia kolejnych partii roślin. Jeśli produkowane będą tylko przemysłowe nasiona, których głównym celem jest produkcja tylko żeńskich sadzonek, nie będziemy w stanie utrzymać sadzonej konopi w podziale na męskie i żeńskie. Wszystko wzięło się od tego, że zaczęto szukać nowszych, bardziej odporniejszych, szybciej rosnących odmian. Tworzono je poprzez zmiany genotypu, w trakcie badań w laboratoriach. Jednak należy pamiętać, że mimo wszystko to regularne nasiona konopi są potrzebne do zachowania genów tej rośliny. Wszystkie nowo powstałe konopie cieszą się dużą popularnością, jednak teraz coraz częściej ludzie powracają do naturalnych odmian, które mimo wszystko zawsze stają się tymi najlepszymi.

Niezwykle ważny jest więc fakt, aby banki roślin i hodowcy wzięli na siebie odpowiedzialność za to, co sadzą i za to, jaki plon zbierają. Tylko od człowieka zależy fakt, jak wiele możemy odzyskać z natury i od niej dostać a jak wiele sami jesteśmy w stanie zaprzepaścić.

O autorze: Katarzyna Mikołowska