Mój ubezpieczyciel faktycznie bardzo poważnie podchodził do tego tematu i wiedział, że trzeba wszystkich kierowców, którzy decydują się na posiadanie własnego samochodu dobrze zabezpieczyć. Kiedyś wydawało się, że ubezpieczenie nie jest aż tak ważne. Dzisiaj jednak jak oglądam różne filmiki z wypadków kierowców to wiem, że ubezpieczenie jest praktycznie najważniejsze.

Jak uzyskać odszkodowanie?

odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiuOstatnio na przykład muszę wam powiedzieć, że przydarzył mi się wypadek samochodowy. Niby nic groźnego, ale faktycznie jakby na to spojrzeć bliżej to jednak coś ze mną było nie tak. Wjechał w mój samochód inny kierowca, więc to on był sprawcą. Moje auto praktycznie wyglądało tak samo jak przed wypadkiem, auto sprawcy również, jednak nie czułem się najlepiej. Stwierdziłem, że na pewno uda mi się uzyskać jakieś odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, bo czułem się coraz gorzej. Na pewno nie można wykorzystywać tego za bardzo, ale w moim przypadku faktycznie coś było nie tak. Jeśli ktoś kiedyś będzie zastanawiał się czy w ogóle korzystać z takich możliwości jak ubezpieczenie to muszę powiedzieć, że jak najbardziej warto. Okazało się, że będę musiał przejść parę zabiegów, wiec tym bardziej stwierdzam, że dzięki ubezpieczeniu już zarobiłem. To znaczy mogłem stracić o wiele więcej niż zdrowie, bo faktycznie mogłem jeszcze zapłacić za wszystko z własnej kieszeni jakby się okazało, że jednak nie mam ubezpieczenia.

Mam nadzieję, że w końcu przekonam każdego kierowcę do tego, że jednak posiadanie samochodu wiąże się z wieloma rzeczami. Z kolei wiem też, że nie każdy chce wydawać duże kwoty na ubezpieczenie. Podstawowe składki na pewno wystarczą, więc faktycznie jak ktoś będzie myślał o samochodzie to też może pomyśleć o odpowiednio dużym ubezpieczeniu.

O autorze: Krystian