Konopie często nie są w Polsce zbyt dobrze kojarzone. Wielu z nas nie ma jednak tej świadomości, że konopie nie występują jedynie w wersjach zawierających substancje psychoaktywne. W przyrodzie występują również konopie siewne, które nie zawierają żadnych substancji wpływających na postrzeganie rzeczywistości. Natomiast rośliny te zawierają całe mnóstwo innych cennych składników. 

Najlepsze olejki CBD 

olej cbdKonopie siewne doskonale są znane przez naszych dziadków. Jeszcze nie tak dawno temu rośliny te były często uprawiane w pobliżu domów. Wykorzystywano je zarówno w celach kulinarnych jak również leczniczych. Niektóre osoby z tych darów natury korzystały każdego dnia. Od jakiegoś czasu produkty konopne znów zaczynają być popularne. W dużej mierze ma to związek z zaawansowanymi badaniami nad wpływem konopii indyjskich na nasz organizm. Przy okazji zaczęto stosować również metody badawcze na konopiach siewnych. W szczególności zaczęto mocniej przyglądać się produktowi znanemu jako olej CBD. Ten produkt konopny wytwarzany jest głównie z kwiatów konopii. Wpływ na to ma fakt, że ta część rośliny zawiera najwięcej CBD, który jest składnikiem bardzo wartościowym. Olejki konopne możemy stosować w zasadzie bez ograniczeń. Póki co nie udało się jeszcze ustalić żadnych skutków ubocznych występujących po spożyciu takich olejków. Natomiast efektów pozytywnych jest cała masa o czym mogą się Państwo przekonać na własnej skórze. 

Na dzień dzisiejszy popularność olejków konopnych jest ogromna. Zawarte w nich składniki wpływają w bardzo dużym stopniu na niwelowanie stresu, rozluźnienie mięśni oraz poprawiają koncentrację. Dodatkowo zaleca się systematyczne korzystanie z olejków konopnych w celach zapobiegawczych. W szczególności tyczy się to osób podatnych na zachorowanie na choroby natury neurologicznej. 

O autorze: Jan Bednarek