Każdy z nas kojarzy do czego służą palety. Nie da się zaprzeczyć, że stanowią bardzo przydatne narzędzie w przemyśle, budownictwie oraz w innych dziedzinach. Mimo to warto wytłumaczyć czym są palety i krótko scharakteryzować ich funkcje. Otóż, paleta to specjalna platforma służąca do przenoszenia oraz składowania towarów.

Porównanie palet słupkowych z tradycyjnymi

palety słupkoweNajczęściej wykonywane są z drewna. W takiej postaci są zazwyczaj spotykane. Ich zalet jest wiele. Wśród nich wymienić można: łatwość przenoszenia, ich niska cena oraz uniwersalność materiału, z którego są wykonane. Na nich układna są różne przedmioty. Palety najczęściej możemy spotkać w magazynach czy w halach produkcyjnych. Cechą charakterystyczną jest ich budowa, tak aby było łatwo je podnieść wózkiem widłowym. Chociaż zdecydowanie najpopularniejsze są zwykłe, drewniane palety, można się spotkać z innymi. Takimi są palety słupkowe. Jeżeli porównamy je do tych najpowszechniejszych, łatwo zauważymy ich oryginalny kształt. Dodatkowo zostały wyposażone w specjalne słupki, które pozwalają na piętrzenie się ładunku. Takie rozwiązanie jest idealne dla towarów, które trudno transportować. Zwykle nie pozwala na to ich forma oraz struktura, która może utrudniać ustawianie wielu produktów, jeden na drugim. Dlatego wymyślono palety słupkowe.  Są także idealnym rozwiązaniem dla przechowywania tymczasowego różnych produktów w magazynie. Dzięki swojej konstrukcji, wyróżniają się trwałością, można je więc stosować także w ciężkich warunkach pogodowych.

Trzeba jednak przyznać, że to znakomita alternatywa dla tradycyjnych palet drewnianych, niewyposażonych w słupki. Wybór palet słupkowych to gwarancja bezpieczeństwa oraz stabilności dla sprzedawanych przez Ciebie produktów. Ich kupno pozwoli także na zaoszczędzenie miejsca w hali produkcyjnej.

O autorze: aniam