Jestem pracownikiem korporacji. Praca ta bardzo daje mi w kość. Po paru latach praktykowania snu od razu po powrocie z pracy postanowiłem zmienić coś w swoim życiu. Nie chciałem dłużej żyć tak bezproduktywnie. Postanowiłem więc, że po pracy będę oddawał się swojej dawnej pasji – gotowaniu. Była to dla mnie bardzo przełomowa decyzja, w którą ciężko było uwierzyć zarówno mojej rodzinie, jak i mnie samemu.

Produkowanie jogurtów jako pasja

zdrowy domowy jogurtJeszcze przed studiami i rzecz jasna przed podjęciem pracy w korporacji uczyłem się w technikum gastronomicznym. Moją wielką pasją było gotowanie. Niestety musiałem to porzucić na rzecz pracy. Ostatnio jednak postanowiłem, że wrócę do swojego hobby. Jadąc do domu, wymyśliłem że zrobię zdrowy domowy jogurt. Moja dieta wołała o prawdziwą pomstę do nieba, wobec czego coś zdrowego na pewno dobrze by mi zrobiło. Jak pomyślałem, tak zrobiłem. W drodze powrotnej kupiłem potrzebne produkty i z ekscytacją zabrałem się do przygotowywania jogurtu. Recepturę miałem jeszcze ze szkoły średniej. Pamiętam, jak mój ulubiony nauczyciel podzielił się ze mną w nagrodę za najsmaczniejsze ciasto drożdżowe. Jestem mu za to wdzięczny aż do dzisiejszego dnia, ponieważ przepis ten jest niemal doskonały. Do absolutnej doskonałości brakuje mu jedynie tego, by był przygotowywany przez mojego ulubionego nauczyciela.

Dzisiaj jestem bardzo szczęśliwy, że zmieniłem swój rytuał po powrocie z pracy do domu. Jestem dzięki temu szczęśliwszym człowiekiem, który czuje, że oprócz pracy ma także swoje życie i hobby. Teraz o wiele częściej tworzę zdrowe jogurty. Co więcej, czasami produkuję je także dla swoich znajomych z biura, ponieważ bardzo im zasmakowały. Dopiero teraz mogę nazwać się spełnionym człowiekiem, ponieważ popołudniami robię to co kocham.

 

O autorze: Wiktoria Pluta