Narodziny dziecka są dla wszystkich rodziców ogromnym wydarzeniem. Większość ludzi nazywa je cudem, a rodzic ma o ten cud dbać, wprowadzając je w życie. Rodzice przekazują również swojemu dziecku wiarę. W Polsce jest to najczęściej wiara katolicka, a jej początkiem staje się Chrzest Święty. Wielkie wydarzenie w życiu rodziny.

Ubranko dziewczęce jest tańsze na chrzest latem

ubranka do chrztu dla dziewczynkiKażdy rodzic chce, by jego dziecko wyglądało najpiękniej, a w takim uroczystym dniu – szczególnie. Chrzest święty dokumentowany jest sesjami zdjęciowymi i dlatego tym bardziej chcemy, by nadze dziecko wyglądało idealnie. I chłopcy, i dziewczynki w tym dniu zawsze wyglądają przepięknie. U chłopców pole do popisu jest trochę mniejsze, ponieważ odpadają przeróżne ozdoby na główkę dziecka. Możemy założyć kapelusik lub czapeczkę, ale to dziewczynki możemy ubrać w przepiękne opaski, wstążeczki i spinki. Każdy rodzic uważa, że jego dziecko jest najśliczniejsze, i jest w tym prawda. Po co zatem stroimy dzieci do Chrztu Świętego? Bo uwielbiamy się chwalić swoimi dziećmi, kochamy je stroić, robić im zdjęcia i zachwycać się nimi – są naszym odzwierciedleniem, to krew rodziców, ich duma. Po wielu latach, chcemy patrzeć na zdjęcia naszej małej dziewczynki, ubranej w bielutką sukienkę i na przykład różowe bolerko, rozczulając się tym widokiem. Nie ma nic słodszego. Pamiętajmy, że ubranka do chrztu dla dziewczynki czy dla chłopca powinny być zawsze wygodne. Nie przesadźmy z ozdobami.

Latem wydatek na ubranka do chrztu będzie zapewne mniejszy. Odpadną nam nakrycia wierzchnie, czapeczki i ciepłe buciki. Jednak większość rodziców, szczególnie mam, oszczędzając na tych częściach garderoby dziecka wyda więcej na przepiękne sukienki, opaski czy sweterki. Tak już jest, że uwielbiamy stroić nasze małe cuda.

O autorze: Michał Olszewski