Jeżeli należysz do osób, które regularnie poruszają się po mieście rowerem i jest  to dla nich główny rodzaj transportu, to może zainteresować Cię pewien panujący od jakiegoś czasu trend. Coraz popularniejsze są rowery napędzane silnikami, które ułatwiają i przyspieszają podróż. Jest to wygodne rozwiązanie. Warto więc się mu przyjrzeć bliżej. 

Jak ułatwić sobie jazdę rowerem za pomocą silnika

miejskie-rowery-elektryczne.jpgNa ulicach miast pojawia się coraz więcej rowerów napędzanych silnikami. Ludzie zaczęli sobie zdawać sprawę z tego, że miejskie rowery elektryczne są doskonałym rozwiązaniem na poruszanie się po mieście. Rower elektryczny w budowie praktycznie niczym nie różni się od zwykłego. Co więcej, praktycznie każdy zwykły rower możemy przerobić na elektryczny poprzez montaż silnika. Cały dodatkowy osprzęt więc to bateria, silnik oraz wyświetlacz. To, co jest istotne, a bardzo mało ludzi nie wiem, to fakt, iż montaż silnika nie spowoduje, że rower zacznie jeździć sam. Silnik jest tylko wspomagaczem, który odciąża siłę mięśni z większego wysiłku i pozwala na osiągnięcie większych prędkości takim samym nakładem energii. Kto więc powinien zainteresować się tego typu rozwiązaniem? Przede wszystkim rower z silnikiem skierowany jest głównie dla osób, które chcąc zmniejszyć swój wysiłek, a nie chcą rezygnować z jazdy rowerem. Szczególnie ucieszą się osoby codziennie dojeżdżające rowerem do pracy.  Takie ułatwienie pozwoli tam dotrzeć szybciej i z mniejszym zmęczeniem.

Rozwiązania typu wspomaganie roweru silnikiem są głównie dla osób, które traktują rowery jako środek transportu. Dla miłośników sportu czy rekreacyjnego jeżdżenia na rowerze raczej poleca się zostawić rowery w klasycznej formie. Jednak znowu osoby, które wybierają się w dalekie podróże, mogą być zadowolone z dodatkowego wspomagania. 

O autorze: Maja Zalewska