Przyjście noworodka na świat wiąże się z wieloma nowymi obowiązkami, przed którymi stoją świeżo upieczeni rodzice. Kąpiel, pielęgnacja, przewijanie, usypianie i karmienie, stanie się dla nich codziennością, którą muszą jak najszybciej opanować do perfekcji.

Jaką kupić podstawkę pod wannę?

podstawka pod wanienkęAby ułatwić sobie opiekę nad dzieckiem i stworzyć mu jak najlepsze warunki do snu i rozwoju, kupujemy łóżeczka, wózki, zabawki i artykuły do kąpieli dziecka. Pediatrzy zalecają aby noworodka kąpać przynajmniej trzy razy w tygodniu w specjalnych emolientach. Skóra noworodka jest bardzo delikatna i wrażliwa na silne środki, dlatego poza właściwą temperatura wody, konieczne są specjalne środki pielęgnujące, które dodaje się do wody. Aby sobie ułatwić kąpiel dziecka, potrzebna będzie podstawka pod wanienkę, dzięki której ustawimy ją na odpowiedniej wysokości i nie będziemy musieli się do niej schylać, ani dźwigać. Rodzice najczęściej wanienkę wkładają do swojej wanny, albo do brodzika pod prysznic, aby nie nachlapać na podłogę. Jest to praktyczne rozwiązanie, ale niewygodne dla naszego kręgosłupa. Można wannę postawić na stole, ale najlepszym rozwiązaniem będzie odpowiednia podstawka, którą postawimy w każdym miejscu. Jest wykonana z lekkiego i wytrzymałego aluminium, które jest bezpieczne w kontakcie z tak małym dzieckiem. Podstawka posiada regulację umożliwiającą ułożenie na niej wanienek w różnym rozmiarze. Po złożeniu podstawka nie zajmuje dużo miejsca i możemy ja przechowywać pod łóżkiem.

Podstawkę najlepiej kupić w sprawdzonym sklepie z artykułami dla dzieci, ponieważ będziemy mieli gwarancję, że posiada ona wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Na rynku są dostępne wanienki z praktycznymi gumkami na dnie, które zabezpieczają dziecko przez osunięciem się.

O autorze: Malwina Nowak