W dzisiejszych czasach każda kobieta chce wyglądać pięknie i wyróżniać się z tłumu. W tym celu panie udają się na zakupy w poszukiwaniu wyjątkowych ubrań, które na stałe zagoszczą w ich garderobie. Do atrybutów kobiecości należą przede wszystkim spódnice oraz sukienki. Jednak obecnie istnieje tyle różnorodnych opcji, że ciężko zdecydować się na coś konkretnego. Warto zatem byłoby zapoznać się z klasykami z tej dziedziny i wybrać rozwiązanie, które będzie zarówno niezwykłe, jak i ponadczasowe.

Powracająca moda na styl pin-up oraz grochy

elegancka sukienka w groszkiNiezwykle kobiecy styl pin-up kojarzy się nam przede wszystkim z czerwienią i zadziorną kreską. Jednak stanowi go także elegancka sukienka w groszki, która powraca do łask, o ile kiedykolwiek była niemodna. Jest to wspaniały element garderoby, który możemy znaleźć w szafach naszych mam i babć, a także w sklepach. Sieciówki bowiem doskonale wychwytują obecne trendy w modzie i starają się poszerzyć swój asortyment o takie właśnie rodzaje ubrań. Istnieje wiele opcji niewielkich białych groszków na jednokolorowych sukienkach, najczęściej czarnych, granatowych, bądź czerwonych, które są bardzo klasyczne. Jednak na zakupach spotkać możemy także większe grochy będące elementem sukienek, spódnic, czy koszul. W przypadku sukienek występują także bardziej odważne rozwiązania w postaci kropeczek pojawiających się na koronkowym, bądź siateczkowym materiale. W zależności od nas możemy wystylizować całą kreację na mniej lub bardziej elegancką, bądź codzienną. Co do sukienek, jeśli chcemy wyglądać zjawiskowo, wystarczy zaopatrzyć się w zwiewną i lekką wersję z delikatnymi groszkami, która doda nam subtelnego i dziewczęcego wyglądu. Dalszym etapem jest dobór biżuterii, która podkreśli całość, odpowiednich butów i torebki, które zwieńczą nasz wizerunek. 

Jak każdemu dobrze wiadomo, moda powraca do nas nieustannie, zmieniając jedynie drobne detale. Jednak istnieją ponadczasowe rozwiązania ubraniowe, które zawsze warto mieć w swojej szafie i nie pozbywać się ich przedwcześnie. Do takich należy między innymi tak zwana mała czarna, sukienka w groszki, czy proste dżinsy. Dobór reszty zależy od nas i dzięki konkretnym elementom garderoby możemy wystylizować całość pod ówczesne trendy, bądź zaszaleć i ubrać się zgodnie z modą lat 90. Bowiem w obecnych czasach wszystko może być modne.

O autorze: Maria Baranowska