Współcześnie posiadanie prawa jazdy jest rzeczą niezwykle powszechną, a dla wielu wręcz niezbędnikiem do codziennego funkcjonowania. Dla niektórych jest to udogodnienie, dzięki którym łatwo jest poruszać się po świecie, a dla innych źródło głównego utrzymania. Aby móc ubiegać się o taki dokument należy ukończyć osiemnasty rok życia oraz pozytywnie przejść badania lekarskie. 

Czym możemy jeździć posiadając kategorię A2?

prawo jazdy A2 - KrakówDo ubiegania się o prawo jazdy kategorii A2 należy mieć skończonych 18 lat. Uprawnia one do kierowania pojazdami silnikowymi, jednośladowymi, czyli motocyklami. Jednakże to kategoria, która jest niższa od kategorii A, dlatego też posiadając prawo jazdy A2 – Kraków nie jesteśmy upoważnieni do kierowania każdym pojazdem. Posiadając taki dokument możemy kierować pojazdami jednośladowymi, czyli motocyklami, których moc silnika nie przekracza 35 kW oraz nie może być ona podwyższona w wyniku późniejszych zmian przeprowadzanych na tym pojeździe. Na dzisiejszym rynku w salonach możemy zakupić nowy motocykl, który przeznaczony jest specjalnie dla kierowców posiadających kategorię A2. Najpopularniejszym motocyklem, który najczęściej jest używany przez motorowych nowicjuszy jest Honda z serii NC, która jest dynamiczna, wygodna i tak naprawdę przystępna pod każdym względem. Ma ona moc 35 kW, dlatego też jest idealnym kandydatem dla kierowców z kategorią A2.

Osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii A2 mają naprawdę duży wybór jeżeli chodzi o motocykle, dlatego coraz więcej osób decyduję się na podjęcie kursu właśnie z tej kategorii. Zainteresowanie takimi pojazdami również wzrasta, tak więc możliwe jest, że ich produkcja stale będzie rosła i będą one dostępne praktycznie w każdym salonie zajmującym się taką sprzedażą. 

O autorze: Łukasz Adamczyk