Kilka miesięcy temu zdecydowaliśmy się na gruntowy remont naszego mieszkania, którego wystrój pamiętał jeszcze przykre czasy PRL-u. W pierwszej kolejności postanowiliśmy skupić się na bardziej zaawansowanych pracach. Zdecydowaliśmy się zedrzeć cały parkiet, ponieważ zależało nam na tym, by nasze gniazdo zdobiła biała, drewniana podłoga nawiązująca swym wyglądem do szalenie modnego dziś stylu rustykalnego. 

Na czym polega profesjonalny pomiar wilgotności wylewki? 

profesjonalne pomiary wilgotności wylewekNie ukrywam, że zarówno ja, jak i mój mąż nie dysponujemy zbyt zaawansowaną wiedzą z zakresu prac remontowych. Postanowiliśmy więc wynająć do tego specjalistów. Z racji tego, że nasze mieszkanie zostało kiedyś zalane przez sąsiadów z góry, zdecydowaliśmy się zbadać wilgotność ścian oraz podłoża, by wykluczyć możliwość rozwinięcia się grzybów i pleśni. Wynajęta przez nas firma oferowała profesjonalne pomiary wilgotności wylewek za pomocą najnowocześniejszych narzędzi. Nie każdy zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że wylewki pod parkiety powinny mieć określone parametry. Zatrudnieni przez nas specjaliści pomogli więc ustalić czy nasze podłoże jest odpowiednio przygotowane to tego, by położyć na nim nowy parkiet. Firma sprawdziła również czy płaszczyzna wylewki jest gładka i równomierna – dzięki temu badaniu nie musieliśmy już obawiać się tego, że nasz parkiet będzie krzywy. Kompetentny specjalista poinformował nas również o tym, że temperatura powietrza w salonie jest odpowiednia. Okazało się, że ona również jest bardzo istotna, ponieważ w zbyt gorącym i wilgotnym pomieszczeniu świeżo położony parkiet mógłby być narażony na odkształcenia. 

Jestem niezwykle zadowolona z usług fachowców, którzy odpowiednio przygotowali nasze podłoże. Dzięki gruntownym badaniom możemy teraz cieszyć się pięknym, równomiernie położonym parkietem, który z pewnością posłuży nam przez kilka lat.

O autorze: Jan Bednarek