Branża medyczna to przede wszystkim specjalistyczne urządzenia oraz narzędzia do wykonywania badań. Jednak wyposażenie gabinetów lekarskich, laboratoriów czy szpitali to również szereg mebli tj. szafki, leżanki, stoliki, biurka. W związku z dużą konkurencją w branży medycznej, ważne jest, aby wyposażenie nadawało miejscu estetycznego wyglądu.

Szeroki wybór mebli medycznych

meble medyczne białystokSpecjalistyczne gabinety medyczne oraz laboratoria chcąc zachęcić potencjalnych pacjentów do skorzystania z ich usług muszą nadać gabinetowi odpowiedniego wyglądu. Miejsce gdzie odbywa się badanie powinno wyglądać profesjonalnie. Specjalistyczne meble medyczne białystok produkowane są z najwyższej jakości materiałów. Składają się zazwyczaj z niskich szafek w kolorze białym. Wiele szuflad oraz przegródek daje możliwość ułożenia w nich wszystkich niezbędnych narzędzi oraz przyborów. Jeśli pomieszczeniem medycznym jest punkt pobrań nie może w nim zabraknąć stanowiska do pobierania krwi. Każdy taki fotel musi posiadać podłokietniki dla komfortu pracownika laboratorium oraz pacjenta. Producenci mebli medycznych nie zapominają także o gabinetach lekarskich i zabiegowych, gdzie podstawowym wyposażeniem jest wygodne biurko z krzesłem oraz szafka na leki, która dla bezpieczeństwa najczęściej zamykana jest na klucz. Przeszklona witryna daje możliwość szybkiego sprawdzenia czy dany specyfik jest dostępny. Ponadto znaleźć się tam powinna szafka na niezbędne do ewidencji pacjentów kartoteki.

Asortyment sklepów z meblami medycznymi jest szeroki. Oprócz prywatnych gabinetów lekarskich oraz laboratoriów, także i szpitale zaopatrują się w tego typu wyposażenie. Meble medyczne muszą być projektowane tak, aby pobyt w placówce szpitalnej był dla pacjentów komfortowy i ułatwiał im funkcjonowanie w czasie choroby.

O autorze: Michał Olszewski