akcesoria survivalowe

Przygotowanie dziecka do wyjazdu na obóz lub biwak jest bardzo stresujące, zarówno dla samego dziecka, jak i dla jego rodziców czy opiekunów. Dlatego powinniśmy wcześniej wszystko zaplanować oraz odpowiednio dziecko wyposażyć.

Akcesoria survivalowe są ważne

akcesoria survivaloweWyjazd poza miasto nie jest tym samym co pobyt na przykład w hotelu, w którego pobliżu znajduje się mnóstwo sklepów, dzięki czemu zawsze wszystko coś będzie można dokupić. Jednakże wyjazd na biwak powinniśmy poprzedzić wizytą w specjalistycznym sklepie survivalowym czy myśliwskim. Najważniejsze poza jedzeniem jest strój – dziecko musi być odpowiednio ubrane. Czasem odzież pochodząca ze zwykłego sklepu może nie być odpowiednia, każdy producent odzieży myśliwskiej to z pewnością potwierdzi. Ważna jest oczywiście kurtka, ale też inne elementy garderoby, takie jak buty, które muszą być wygodne, nieprzemakalne, a przede wszystkim mieć odpowiednia podeszwę. W sklepie myśliwskim znajdziemy specjalne bojówki wojskowe męskie – dla nastolatka, a dla mniejszego dziecka dziecięce. Powinniśmy móc dostać takie także dla nastolatek i dziewczynek. Jeżeli na wyjeździe nasze dziecko czekają atrakcje w postaci strzelania z broni palnej lub jazda konna, to możemy również wyposażyć je w dodatki takie jak odzież strzelecka lub jeździecka. Wszystkie dzieci uwielbiają różnego rodzaju gadżety, dlatego w jego plecaku powinny również znaleźć się akcesoria survivalowe, których na rynku jest bardzo wiele. Dostępne są nawet gotowe zestawy survivalowe, skierowane specjalnie do dzieci.

Przydać może się także specjalna ładowarka do telefonu, czyli tak zwany ,,powerbank”, bo w końcu chcemy być w kontakcie z naszym dzieckiem cały czas. Ważne jest, aby nasza pociecha znała na pamięć swój adres oraz numery telefonów do najbliższych.

Więcej w temacie można znaleźć na: http://www.kolltex.pl

O autorze: Wiktoria Pluta