Posiadacze samochodów osobowych doskonale rozumieją jak ważne jest odpowiednie dbanie o ich estetykę. Nie da się bowiem ukryć, że nasz samochód jest po części naszą wizytówką. Jeśli wyjeżdżamy na ulicę w mieście brudnym lub porysowanym samochodem to trudno oczekiwać byśmy byli dobrze postrzegani. Niekiedy odwiedzanie myjni nie wystarczy i musimy podjąć bardziej radykalne kroki.

Nowe metody regeneracji lakieru

regeneracja lakieruJazda samochodem może dawać nam mnóstwo frajdy. Jeśli jednak poruszamy się swoim samochodem dość często znacznie wzrasta szansa na pojawianie się na jego powierzchni zarysowań oraz różnych wgnieceń. Bardzo łatwo możemy doprowadzić do tego by takie zarysowania się na naszym aucie pojawiły. Czasami dochodzi do nich nawet bez naszego udziału. Bardzo ważne jest jednak to by takie zarysowania szybko maskować lub nawet zupełnie usuwać. Na chwilę obecną szczególnie popularne jest regenerowanie lakieru wykonywane przez profesjonalne firmy świadczące na co dzień tego typu usługi. Regeneracja lakieru odbywać się może przy stosowaniu różnych metod. Najczęściej wybieraną jest jednak ta, która dotyczy polerowania pastą polerską. Obecnie stosuje się pasty drobnoziarniste oraz gruboziarniste. Bardziej popularne są jednak te pierwsze ponieważ o wiele dokładniej wypełniają one zarysowania. Niektóre osoby idą o krok dalej i decydują się dodatkowo na tworzenie na lakierze warstwy ochronnej z wosku.

Od jakiegoś czasu bardzo mocno wzrosło zainteresowanie regenerowaniem lakieru. W przypadku gdy na naszym samochodzie zarysowań jest stosunkowo mało to możemy samodzielnie niektóre zarysowania usuwać. Do tego zadania wystarczy zakupić odpowiednie preparaty. Jeśli jednak będziemy chcieli usuwać nawet zarysowania bardziej widoczne to konieczne będzie szukanie specjalistów.

O autorze: Michał Gąbka