W ostatnich czasach coraz więcej osób zdecydowało się zamienić samochód na rower. Z pewnością taki wybór wpływa korzystniej nie tylko na środowisko, ale także na nasze zdrowie i kondycję fizyczną. Taki jednoślad może być również dużo szybszy niż auto. Powstało bardzo wiele ścieżek, którymi możemy dojechać w każde miejsce. Może ominąć również korki na ulicach większych miast.

Duży wybór tanich rowerów miejskich

tani rower miejskiZ pewnością zakup roweru warto najpierw przemyśleć. W sklepach jest ich niezwykle dużo i mogą bardzo się różnić. Jeśli nie jesteśmy specjalistami, nie musimy się o nic martwić. Dla zwykłego amatora nie jest potrzebny wyszukany sprzęt. Jeśli mamy zamiar przemieszczać się tylko do pracy, szkoły czy sklepu lub po prostu jeździć po wyznaczonych ścieżkach, bez problemu zakupimy odpowiedni i do tego tani rower miejski. Ceny są bardzo przystępne, ponieważ zainteresowanie jest niezwykle duże. Czy jednak fakt, że zapłacimy mało, nie wpływa na jakość takiego roweru? Okazuje się, że nie. Rower miejski nie musi kosztować tysiąca, aby spełniać wszystkie podstawowe funkcje. Oczywiście nie będzie on posiadać specjalistycznych tarcz hamulcowych i trzydziestu przerzutek, ale one wcale nie będą nam potrzebne. Rower miejski przeznaczony jest do codziennej jazdy, a nie do akrobacji czy jazdy po pagórkach. Tych w mieście na pewno też nie znajdziemy. Posiada on natomiast dosyć solidną ramę, która na pewno wytrzyma codzienną jazdę. Bardzo często zamontowany jest również bagażnik pozwalający na umieszczeni fotelika dla dziecka. Zazwyczaj jest także koszyk przy kierownicy, który ułatwia przewożenie codziennych zakupów.

Nie da się ukryć, że każdego dnia przybywa rowerzystów. Być może jest to taka moda, ale nawet jeśli, to niesie ze sobą wiele dobrego. Dzięki temu, że wiele osób rezygnuje z codziennej jazdy samochodem, powietrze na pewno na tym zyska. Także my sami szybko odczujemy pozytywny wpływ jazdy na rowerze. Miejską wersję kupimy w bardzo przystępnej cenie i będzie ona wystarczająca dla osoby, która po prostu chce jeździć bez wykonywania akrobacji.

O autorze: Malwina Nowak