Budowa domu jednorodzinnego to bardzo poważna inwestycja, która jednak jest potrzebna, abyśmy mogli czuć, że istnieje miejsce na ziemi, w którym możemy czuć się bezpiecznie i odpocząć od stresowych sytuacji. Dlatego też warto, aby budując dom wybrać odpowiednią działkę budowlaną, która może przyczynić się do zmniejszenia kosztów, podczas budowy.

Instalacja gazowa w małym domku

wykonanie sieci gazowych ŚląskJednym z najważniejszych etapów budowy domu, z pewnością jest wykonanie instalacji gazowej, a także instalacji wodno-kanalizacyjnej, abyśmy mogli zamieszkać, w naszym gniazdku. Odpowiednie wykonanie sieci gazowych Śląsk oferuje wiele podwykonawców, którzy mają uprawnienia do doprowadzenia gazu, do domu. Jeżeli chcemy, aby koszty tej inwestycji były zminimalizowane musimy wybrać działkę, która jest już uzbrojona, czyli prosto mówiąc będzie wyposażona w prąd, gaz i wodę. Czym bliżej znajdować będzie się źródło gazu, tym przyłączenie gazu do domu będzie tańsze. Do kosztów, które musimy doliczyć do ceny przyłącza gazu, jest montaż licznika gazu, montaż piecyka gazowego, który ma służyć do ogrzewania wody, a także podłączenie gazu do kuchenki. Warto również pamiętać o kosztach odbioru, które musimy zapłacić podczas założenia plomby, na liczniku. Opłatę musimy dokonać w biurze PGNiG, gdzie również podpiszemy umowę oraz zostanie nam przedstawione warunki naliczania opłat. Jeżeli chcemy, aby nasz dom był ogrzewany gazem, musimy założyć odpowiedni piec, a także wybudować odpowiedni komin.

Wykonanie instalacji gazowej jest bardzo ważnym etapem budowy domu, który pozwoli nam na korzystanie z komfortu podczas mieszkania, w naszym cudownym domu. Z pewnością warto zainwestować więcej pieniędzy, aby później cieszyć się z ciepłej wody, bez zbędnego rozpalania na wodę w piecu C.O.

O autorze: Radosła Owczyński