Kiedy podjęłaś już decyzję o wykonaniu zabiegu laserowego, należy odpowiednio się do niego przygotować. Chociaż depilacja laserowa nie jest zabiegiem inwazyjnym i jest bardzo bezpieczna, to jednak należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Dzięki temu zabieg będzie udany bez żadnych nieprzyjemnych konsekwencji.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

depilacja laserowa WrocławPodczas wstępnego wywiadu z kosmetyczką lub kosmetologiem, nie należy ukrywać żadnych istotnych informacji. Depilacja laserowa Wrocław jest wskazana dla osób w pełni zdrowych. Nie należy decydować się na zabieg w momencie kiedy zażywamy silne leki jak antybiotyki czy sterydy. Na trzy tygodnie przed samym zabiegiem kobieta nie powinna depilować swojego ciała depilatorem lub pęsetą. Jedyna dopuszczalna opcja to golenie ciała maszynką. Najlepiej poczekać na zabieg laserowy i nie podrażniać dodatkowo swojej skóry. Nie zalecane jest również picie alkoholu przed i po zabiegu. Są to dość łatwe do spełnienia warunki. Sam zabieg nie jest bolesny i nie trwa długo. Dla pełnego efektu zabieg należy powtórzyć kilka razy. Po pierwszym zabiegu na stałe zostaje usuniętych około 40% włosków. Z reguły wystarczą trzy, cztery zabiegi, aby w pełni pozbyć się zbędnego owłosienia. Warto zaznaczyć, że włoski czasami są uparte i ich niewielka ilość może pojawić się nawet po roku od wykonania zabiegów. Znaczy to tylko tyle, że niektóre mieszki włosowe nie uległy zniszczeniu. Wystarczy wtedy wykonać jeden zabieg utrwalający i pojedyncze włoski powinny zniknąć.

Laser najlepiej wyłapuje włoski, które zawierają dużo barwnika czyli melaniny. Oznacza to, że najszybciej pozbywa się włosów czarnych. Czasami przy usuwanie blond włosów zabieg trzeba powtórzyć więcej razy. Zazwyczaj trzeba wykonać 6-8 zabiegów.

O autorze: Maria Baranowska