Kiedy chcemy otworzyć sklep spożywczy czy chociażby stragan z warzywami lub owocami, musimy pamiętać o jednym urządzeniu, które będzie nam niezwykle potrzebne w codziennej pracy. Tym urządzeniem jest oczywiście waga elektroniczna, dzięki której będziemy mogli dokonywać pomiaru sprzedawanych produktów.

Dlaczego potrzebujemy dobrej wagi z legalizacją?

solidne wagi sklepowe z legalizacjąZgodnie z polskim prawem, a konkretniej z ustawą dotyczącą prawa o miarach, wszystkie wagi, które dokonują pomiarów w działalności związanej z obrotem handlowym, muszą mieć regularnie odnawianą legalizację. Oznacza to, że cyklicznie, co 25 miesięcy, waga musi przejść przez specjalistyczne pomiary, które będą miały na celu określenie precyzji jej pomiarów. Informacje dotyczące wyniku tego badania zamieszczane są na tzw. tabliczce znamionowej umieszczanej na urządzeniu do wglądu dla wszystkich zainteresowanych. Z tego też powodu w naszym sklepie czy też na naszym straganie potrzebne są solidne wagi sklepowe z legalizacją. Wagi te dostępne są w różnych rozmiarach, z różnymi funkcjonalnościami, które będą mogły jak najlepiej zaspokoić nasze potrzeby i oczekiwania. W szerokiej ofercie producentów wag sklepowych znajdziemy więc zarówno modele dużych wag, jak i małych wag kontrolnych. Będziemy mogli dokonać wyboru pomiędzy wagą zasilaną bezpośrednio energią elektryczną lub za pośrednictwem ładowanego akumulatora. Jeśli będziemy mieć taką potrzebę możemy też, np. zdecydować się na wagę, która po odpowiednim skonfigurowaniu, przy ważeniu danego towaru będzie drukować od razu etykietę z ceną danego produktu i gotowym kodem do zeskanowania.

Technologia dotycząca ważenia produktów poczyniła zdecydowane postępy w ciągu kilkunastu ostatnich lat. Dzisiaj niepotrzebna jest żadna specjalistyczna wiedza dotycząca odważników, by precyzyjnie zważyć dany towar i naliczyć za niego konkretną opłatę. 

O autorze: Malwina Nowak