Na każdym pracodawcy ciąży obowiązek zapewnienia dostępu wszystkim pracownikom do apteczki pierwszej pomocy. Im więcej jest pracowników w zakładzie pracy, tym bogatsze wyposażenie powinna posiadać z uwagi na większe ryzyko wypadku. 

Czym są wkłady do apteczek?

wkład do apteczki din 13164Udając się do sklepu medycznego, znajdziemy sporo modeli apteczek pierwszej pomocy, jednak nie wszystkie będą godne uwagi. Wybierając idealną apteczkę, warto się kierować jej zawartością, a nie wyglądem. Wkład do apteczki din 13164 jest jednym z najlepszych, ponieważ zawiera elementy potrzebne w każdym wypadku. Apteczka pierwszej pomocy w każdym zakładzie pracy znajduje się w widocznym i dobrze oznaczonym miejscu, tak samo jak gaśnica, aby w razie konieczności można było je szybko i łatwo znaleźć. Pracownicy mogą z niej korzystać bez ograniczeń, czyli zawsze kiedy zajdzie taka potrzeba. Trzeba jednak pamiętać o regularnym sprawdzaniu daty ważności poszczególnych artykułów medycznych, ponieważ każdy z nim ma określony termin zdatności, którego należy przestrzegać. Podobnie w przypadku, kiedy jakiś produkt zostanie wykorzystany, to trzeba go niezwłocznie uzupełnić. Jeżeli już posiadamy apteczkę, to wystarczy dokupić do niej wkład, ponieważ zbędne jest kolejne opakowanie. Wkłady din 13164 są polecane ze względu na bogate wyposażenie, które z powodzeniem może służyć w samochodzie, czy zakładzie pracy. Znajdziemy w nim bandaże, opatrunki, jednorazowe plasterki, chusty trójkątne, czy ustniki do wykonywania sztucznego oddychania.

Pomimo, że w Polsce nie ma wymogu co do rodzaju zawartości apteczki, to lepiej kupić te, które kosztują więcej niż kilkanaście złotych. W najtańszych wkładach znajduje się bardzo niewiele artykułów, które w razie konieczności użycia, mogą okazać się niewystarczające. 

O autorze: Malwina Nowak