Jeśli myślisz o urządzeniu własnego studia fotograficznego, w tym miejscu znajdziesz kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne w jaki sposób wyposażyć studio i jaki sprzęt oraz akcesoria kupić. Przede wszystkim trzeba określić jakiego rodzaju usługi będziemy wykonywać i w zależności od tego ustalić jaki rodzaj aparatu i obiektywu będziemy potrzebować.

Jak wynająć studio fotograficzne w Warszawie

studio foto w Warszawie - wynajemJednym z podstawowych elementów wyposażenia studia fotograficznego jest oświetlenie. W zależności od rodzaju wykonywanych zdjęć musimy ustalić jakie lampy błyskowe będą nam potrzebne. Bardzo ważny jest też wybór statywów, które służą do ustawienia całego sprzętu w odpowiedniej pozycji. Dostępne są akcesoria, które możemy kupić oddzielnie lub skorzystać z całych zestawów, które zawierają wszelkie niezbędne elementy wyposażenia. Na początku warto zaopatrzyć się tylko w podstawowe, niezbędne sprzęty bo nie jesteśmy wstanie przewidzieć jakie urządzenia rzeczywiście będą nam potrzebne. W miarę zdobywania coraz większej ilości zleceń dowiemy się jaki rodzaj sprzętu jest nam najbardziej przydatny. Nie mniej ważny jest też wybór odpowiedniej lokalizacji studia. Jest dostępnych wiele dobrych lokalizacji gdzie możemy otworzyć studio foto w Warszawie – wynajem takiego lokalu w stolicy wiąże się z dość wysokimi kosztami ale z drugiej strony możemy zaoferować wyższe stawki za usługi fotograficzne. Wybór lokalu i sprzętu zależy od specjalizacji fotograficznej.

Najpopularniejsze specjalizacje fotograficzne to fotografia ślubna, portretowa, weselna. Ostatnio bardzo rozwijającą się specjalizacją jest fotografia reklamowa i produktowa. Gdy zdecydujemy się na wybór lokalu, musimy w dalszej kolejności wybrać rodzaj aparatu oraz odpowiedni rodzaj obiektywu. Do każdej specjalizacji można kupić dedykowane obiektywy.

O autorze: Igor Krajewski