Całkowicie zmieniłem wystrój w swojej restauracji, bo zmiany takie planowałem już dawno temu wprowadzić. Odświeżenie lokalu i zmiana menu miała przyciągnąć więcej klientów. Może i tanio u mnie nie było, ale każdy wychodził z mojej restauracji najedzony do syta.

Plamoodporne serwety na stołach restauracyjnych

serwety do restauracjiWszystko było gotowe i mogłem otworzyć swoją odnowioną restaurację na nowo. Przeszedłem się jeszcze po sali, żeby sprawdzić wszystko raz jeszcze. Następnego dnia miał być przecież ten wielki dzień. Nie spodobały mi się jednak stoliki, które wyglądały nieciekawe. Brakowało serwet, które miały wprowadzić więcej stylu. Od razu się ubrałem i pobiegłem do hurtowni po serwety do restauracji, ponieważ byłem perfekcjonistą i wszystko musiało mi się zgadzać. Hurtownia z wyposażeniem restauracji była blisko i to mnie cieszyło, ponieważ już zbliżała się osiemnasta a zamykano ją o tej porze. W dziale z serwetami znalazłem wiele serwet w ciekawe wzory, ale skupiłem się na poszukiwaniu tych, które będą pasowały w mojej restauracji. Kupiłem granatowe. Na beżowym obrusie serweta w takim kolorze będzie się prezentowała idealnie. Po zakupach wróciłem do domu a następnego dnia przed otwarciem restauracji położyłem serwety na wszystkich stolikach. ich podstawową zaletą była odporność na plamy, co w restauracjach było dość istotne. Serwety dopasowałem idealne i świetnie prezentowały się one na wszystkich stolikach. Byłem gotów na zaproszenie pierwszych klientów.

Zmiany były bardzo korzystne, ponieważ nowy wystrój restauracji bardzo spodobał się klientom. Zresztą podobnie nowe menu, które przewidywało więcej potraw dla wegetarian. Byłem zadowolony z efektów swojej ciężkiej pracy, bo zadowolenie klientów było dla mnie kwestią priorytetową.

O autorze: Michał Gąbka