Tablice interaktywne zdobywają coraz większą popularność. Są przede wszytkim bardzo wygodne w obsłudze, stwarzają wiele różnych możliwości. Wyglądem przypominają białe tablice suchościeralne. Tak naprawdę jednak są podłączane do komputera. Współpracują również z projektorem multimedialnym.

Jak korzystać z nowoczesnej tablicy interaktywnej?

nowoczesne tablice interaktywneTablice interaktywne to przydatne urządzenia multimedialne. Tablice tego rodzaju reagują na dotyk. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość podłączenia do komputera lub też tabletu. W niektórych przypadkach można używać także specjalnego pióra, co z pewnością ułatwia pracę. Warto też podkreślić z całą mocą, że nowoczesne tablice interaktywne to dużym ekrany projekcyjne. Powinny być odpowiednio duże, tak żeby obraz był widoczny dla wszystkich słuchaczy obecnych na sali wykładowej lub uczniów w klasie. Wszytko zależy od danego producenta. Nowoczesne tablice interaktywne są dostępne w różnych cenach. Zazwyczaj można je kupić za kilka tysięcy złotych. Powierzchnia tablicy interaktywnej jest czuła na dotyk. To oznacza, że użytkownik ma możliwość obsługiwana komputera. W praktyce tablica interaktywna przypomina nieco wielki tablet, na którym obsługiwane są różne programy i aplikacje. Ponadto na tablicy interaktywnej można rysować i pisać, a utworzone materiały można zapisać na dysku twardym komputera. W razie zaistniałej potrzeby można także wydrukować zapisane materiały. Tablice interaktywne są coraz lepszej jakości.

Jak urozmaicić prezentację lub lekcję w szkole? Z pomocą przychodzą nam nowe technologie. Na przykład tablica interaktywna to duży ekran projekcyjny, który umożliwia przeglądanie treści z internetu i pokazywanie prezentacji multimedialnych. Tablice interaktywne wyglądem nieco przypominają wielki biały monitor.

O autorze: Malwina Nowak