Odpowiednie nawadnianie organizmu jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Zaleca się, aby pić przynajmniej półtora litra wody dziennie, a czasem nawet więcej. Najlepiej pić naturalną wodę bez dodatku konserwantów, barwników i cukru.

Co się znajduje w wodzie źródlanej?

woda źródlanaPrawie każdy z nas codziennie pije kawę lub herbatę, które działają na nas pobudzająco, ale za to nie nawadniają organizmu. Jeżeli chcemy liczyć spożytą wodę, to wliczają się do niej naturalne soki, zupy czy woda źródlana. Jednak najlepiej wybierać tą ostatnią, bo jest niskozmineralizowana i pochodzi  naturalnego złoża podziemnego o udokumentowanym pochodzeniu. Taka woda jest polecana matkom karmiącym, dzieciom oraz osobom z różnymi schorzeniami. Zawiera bardzo mało sodu i mogą być wykorzystywane w domu zamiast wody kranowej do picia, przyrządzania zup czy robienia herbaty. Dzięki temu, że wody źródlane wypływają z podziemnych warstw wodonośnych, są wolne od czynników mogących je skazić. Są pozbawione zanieczyszczeń chemicznych i mikroorganizmów szkodliwych dla człowieka. Taka woda nie posiada zbyt wiele składników mineralnych, dlatego można ją pić w nieograniczonej ilości, ale trzeba pamiętać, aby uzupełniać niezbędne minerały wraz z pożywieniem. Wodę źródlaną można zastąpić mineralną, która jest znacznie bardziej bogata w cenne składniki, ale znowu nie każdy może ją spożywać. Źródlana jest dobra dla wszystkich, nawet jest zalecana dla niemowląt. Możemy ją kupić w praktycznych plastikowych butelkach o różnej pojemności.

Picie wody źródlanej świetnie nawadnia organizm i gasi pragnienie. Jest ona krystalicznie czysta i neutralna w smaku, więc można z niej zrobić soki, lemoniady czy inne, gorące napoje. Nie trzeba jej gotować przed spożyciem. Ponadto ma ona niską cenę.

O autorze: Łukasz Adamczyk